7’li koalisyondan hakaret ve tehdit yağıyor! HDP: Kılıçdaroğlu kazanırsa hesap verecekler!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
  • Haber7 – ÖZEL

Seçim sürecinde kazanacaklarını düşünerek halka ve AK Parti’ye parmak sallayan Millet İttifakı bileşenlerinin tehdit ve hakaretleri bitmiyor.

“Helalleşeceğiz”, “Başörtüsünü hür bırakacağız”, “Yasaklar ve sansürler olmayacak” gibi inandırıcılıktan uzak ifadelerle PR yapan Millet İttifakı’nın bileşenleri ve destekçileri, kin ve intikam hırslarını dışa vurmayı sürdürüyor. Zelzele felaketini fırsat gören ve “Erdoğan buradan şamar yer” diye düşünen zihniyet, bu ‘özgüven‘ ile ‘hesaplaşma’ ve tehdit lisanını kullanmaktan çekinmiyor.

Muhafazakar ve dindar seçmeni saflarına çekmek için ‘takiye’ yapan Millet İttifakı ve destekçileri, bir yandan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ‘diktatörlük’ ile suçlarken öteki yandan ise iktidara geldiklerinde gerçekleştirecekleri uygulamaları da itiraf ediyor.

HDP’DEN TEHDİT: CUMHUR İTTİFAKI HESAP VERECEK

İttifak ortağı olmadıklarını inkar etseler de güya kendileri iktidara gelecekmiş üzere bir davranış içerisinde bulunan terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı HDP, toplumsal medya hesabından tehditte bulundu. 

Cumhur İttifakı’nı gaye alan ve Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olmasıyla hesaplaşacaklarını ilan eden HDP, toplumsal medya hesabından şu sözlerde bulundu:

AKŞENER’DEN TEHDİT: RECEP BEYEFENDİ VE ARKADAŞLARINI YARGILAYACAĞIZ

İyi Parti Genel Lideri Meral Akşener, 2023 Seçim Beyannamesi ve 28. Devir Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı’nda tehditler savurdu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi gaye alan Akşener, “Buradan kelam veriyoruz. 14 Mayıs’tan sonra milletimizin sandıktan uğurlayacağı Recep Beyefendi ve arkadaşlarına adil davranacağımıza kelam veriyoruz. Bu memleketin milyonlarca mazlumu üzere onlar için de adaleti sağlayacağımıza kelam veriyoruz. Buna çok muhtaçlıkları olacağını da biliyoruz.” diye konuştu.

SEZGİN TANRIKULU: 14 MAYIS’TA DOSTLARIMIZ İÇİN HESAP SORACAĞIZ

TELE 1’de canlı yayına katılan CHP Genel Lider Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Selahattin Demirtaş için tehditler savurdu. Tanrıkulu seçimleri kazanmaları durumunda Demirtaş’ın mahpustan çıkacağını söylerken “14 Mayıs’ta dostlarımız için hesap soracağız” dedi.

Tanrıkulu “Selahattin Demirtaş hükümlü değildir. Affa da muhtaçlığı yoktur. Aldığı ceza da yoktur.” dedi ve 14 Mayıs seçimlerini işaret etti.

14 Mayıs Seçimleri sonrasında ‘dostları’ için hesap soracakları tehdidinde bulunan CHP’li Tanrıkulu, “Kimdir bunun müsebbibi? Erdoğan’dır. Kürtler de ülkenin demokratları da bunu çok güzel biliyor. Tam da bu nedenle hesap soracağız. Kayyum siyasetinden ötürü hesap soracağız. Seyahat davası için hesap soracağız.” sözlerini kullandı.

CUMHURİYET ÇANAK TUTTU, CHP’Lİ İSİM TEHDİT ETTİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘diploması’ üzerinden algı operasyonu yapan CHP yandaşı medyada, Yüksek Seçim Konseyi (YSK) üyelerine tehditler savruldu. 

CHP İstanbul 3. Bölge Eğitimden Sorumlu Vilayet Lider Yardımcısı ve İstanbul Balkan Masası Lideri Avukat Mustafa Cem Kılıç, Cumhuriyet gazetesine yaptığı açıklamalarda YSK üyelerini tehdit etti.

YSK üyelerini etkilemeye çalışan Avukat Mustafa Cem Kılıç, “Bağımsız hâkim olduklarını unutarak adeta AKP memuru üzere çalışan bu üyeler, yargılanacak ve hesap verecek.” sözüyle parmak salladı. 

HKP’Lİ AVUKATTAN TEHDİT: KESİNLİKLE YARGILANACAKLAR

Aynı haberde Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatı Doğan Erkan da YSK üyelerine parmak salladı. Erkan şunları söyledi:

Cumhuriyet gazetesi ise CHP’li kelamda hukukçunun sözlerini kullanarak, “Anayasayı tanımadılar” manşeti attı. CHP yandaşı gazete, 5. sayfada ise haber için “YSK üyeleri hata işledi” başlığına yer verdi.

PORTAKAL, YSK LİDERİ’NE PARMAK SALLADI: BU İSMİ UNUTMAYIN!

Sözcü TV Ana Haber programı sunucusu Fatih Portakal, ana haber bülteninde Yüksek Seçim Şurası’na parmak salladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın adaylığının onaylandığını açıklayan YSK Lideri Ahmet Yener‘i maksat alan Portakal, “Bu ismi unutmayın” tabiriyle tehdit lisanı kullandı. Portakal şunları söyledi:

CHP’Lİ MÜSLİM SARI: HESAPLAŞACAĞIMIZ KİTLELER VAR BİZİM

Habertürk’ün Açık ve Net programına katılan CHP Parti Meclisi üyesi ve Anadolu Sigorta İdare Şurası Üyesi Müslim Sarı, çıktığı canlı yayında tehditler savurdu. 

Sinirli tutumuyla dikkat çeken CHP’li Müslim Sarı, “Hesaplaşacağımız kitleler var bizim. Hesaplaşılması gerektiğine inanan bir sürü kitle var bu ülkede. Şu yanlışsız değil; 20 yıllık bir iktidarın üzerine geleceğiz ve ondan sonra hiçbir şey yokmuş üzere davranacağız.” söylemlerinde bulundu.

AŞI ZORBALIĞI İÇİN DAVET YAPAN CHP’Lİ HEKİMDEN YSK’YA TEHDİT

Pandemide aşı zorbalığı için davet yapan ve “Aşı olmayana eğitim verilmesin” üzere tabirler kullanan Prof. Dr. Bengi Başer, bu kere YSK’yı tehdit etti. 

Bengi Başer, bir Twitter kullanıcısının “Diploma defterinde Erdoğan’a yer mi açıldı?” sözlerine yer verdiği paylaşımına şu tabirlerle yanıt verdi:

“Şimdi onay veren YSK düşünsün. Bugünün bir de yarını var…” 

AHMET ŞIK’TAN TEHDİT: HEPSİ CÜRÜM ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLMAKTAN YARGILANACAK

HDP’nin başını çektiği Emek ve Özgürlük İttifakı‘nda yer alan ve cumhurbaşkanlığı adaylığında Millet İttifakı‘nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu‘nu destekleyecek olan Türkiye Personel Partisi’nden (TİP) AK Parti ve MHP‘ye tehdit yağdı.

HDP kontenjanından Meclis’e girdikten sonra Türkiye Emekçi Partisi’ne (TİP) katılan milletvekili Ahmet Şık, AK Parti ile MHP’yi maksat aldı.

Seçimi kazandıkları takdirde AK Parti’nin hata örgütü olarak yargılanacağı tehdidinde bulunan TİP’li Ahmet Şık, “AKP’ye MHP’ye bırakmayacağız muhalefeti. Ki, onlar zati darmaduman olacaklar. Hepsi kabahat örgütü üyesi olmaktan yargılanacak yapıdan bahsediyoruz.” diye konuştu.

AK Parti’nin kapatılacağını ve AK Parti’lilerle yargı yoluyla hesaplaşacaklarını söyleyen Şık, “AKP bir siyasi parti muamelesi görmeyecek bu devir kapanırsa. AKP bir cürüm örgütü olduğu için kapatılacak. Siyasi parti kılığına girmiş bir cürüm örgütü diyecekler.” dedi.

HDP’Lİ AHMET TÜRK, KÜRT HALKINI TEHDİT ETTİ

Diyarbakır’daki nevruz kutlamalarında konuşan HDP’li Ahmet Türk tehditkar ifadelerle Kürt halkını amaç aldı.

AK Parti’ye oy veren Kürtleri ‘düşmanlık‘ ve ‘ahlaksızlık‘ ile suçlayan Ahmet Türk, Hiçbir Kürt’ün bu iktidara oy vermek üzere bir hakkı yok” dedi.

Bu periyodun terörist elebaşı Öcalan’ın özgürleşme devri olacağını tez etti. “Bu nevruz ve devir Öcalan’ı özgürleştirme periyodudur. Bunu daima birlikte sağlamak için gece gündüz uğraş etmek zorundayız.” halinde provokatif iletiler verdi.

ERTÜRK’TEN ‘ACILI’ TEHDİT

Daha evvel Taksim’deki terör saldırısını DEAŞ’ın yaptığını öne sürerek terör örgütü YPG/PKK’yı paka çıkarmaya çalışan, SİHA’lar ile TCG Anadolu gemisini eleştiren, Selahattin Demirtaş’ın Türkiye için bir baht olduğunu söyleyen ve “Erdoğan gitmezse Türk halkı cezalandırılacak” tehdidinde bulunan CHP üyesi emekli amiral Türker Ertürk, yeniden tehdit lisanını kullandı. 

CHP’li emekli amiral Türker Ertürk, TELE 1’de Yüksek Seçim Konseyi üzerinden bütün toplumu tehdit ederek, “Bakın artık iktidar değişecek. Lakin acılı ancak acısız, bu iktidar değişecek. Onun için herkes aklını başına devşirmeli” sözlerini kullandı.

Ertürk’ün tehdidine dayanak veren sunucu Namık Koçak ise “Elbette bedelini biliyorlardır” diye konuştu.

ŞİRİN PAYZIN’DAN ‘SON 2 AY’ TEHDİDİ

CHP’nin kanalı Halk TV’de sunuculuk yapan Tatlı Payzın, 6’lı masanın adayını ilan etmesi sonrası zafer havasına girerek AK Parti’li seçmeni amaç aldı.

Seçim sonrası ‘hesaplaşacaklarını’ vurgulayan Payzın, AK Parti seçmenine ‘trol’ derken dayanak veren vatandaşlara “son 2 ay” sözüyle tehditler savurdu.

Payzın, ‘intikam’ itirafında bulunduğu paylaşımında şu tabirleri kullandı:GP’DEN TEHDİT: SİZE BUNDAN SONRA YAŞAMA HAKKI YOK

Şirin Payzın ile tıpkı gün Cumhur İttifakı‘na yönelik bir tehdit de Yüksek Öğretim Kurumu (YÖK) eski Lideri ve Gelecek Partisi kurucu üyesi Yusuf Ziya Özcan‘dan geldi.

GP’li Özcan, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda terör örgütü FETÖ ve PKK ile ilişkisi olduğu gerekçesiyle kamu misyonlarından uzaklaştırılan KHK’lılar üzerinden AK Parti ve MHP’yi “Bundan sonra yaşama hakkınız yok” diyerek gaye aldı.

Özcan, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Sadece KHK’lılara yaptığınız zulümler ve aldığınız veballer sizi sürekli takip edecek ve bu alemde hak ettiğiniz cezayı göreceksiniz. AK Parti-MHP iktidarı size bundan bu türlü yaşama hakkı yok! Hesap verme vaktiniz yaklaşıyor” sözünde bulundu.

Özcan, gelen yansıların akabinde tweetini sildi. HALK TV’DE BAKAN SOYLU’YA ‘HAPİS’ TEHDİDİ

Halk TV’de Ekrem İmamoğlu’nun yargılandığı davayla ilgili hukukçu Turgut Kazan açıklamalarda bulunurken, Tatlı Payzın ortaya girip, “Bir anda Süleyman Soylu’yu içeride görme ihtimalimiz olabilir” dedi.

İktidar değişirse” AK Parti’den hesap sorma ve üst seviye isimleri “hapse tıkma” senaryoları konuşulduğu yayınla ilgili Bakan Soylu, “İktidar değişince(!) Yanındaki majestelerinin hukukçusu ile temennileri Süleyman Soylu’yu içeride görmekmiş. Kana susamış vampirler… Bir Başbakanın iki Bakanın kanını içtiler, yetmedi. Batı’nın ve Soros’un Operasyon Çocukları… Elinizden geleni arkanıza koymayın.” sözleriyle reaksiyon gösterdi.

OYUNCUDAN TEHDİT: ALAYINIZ ÇÖPSÜNÜZ

Sosyal medyadan görüntülü paylaşım yapan oyuncu Yunus Günçe, toplumsal medyadaki AK Parti seçmenini ‘trol’ olarak yaftaladı ve tehditler savurdu. 

AK Partililere hakaretler de eden Günçe, 15 Mayıs sabahı AK Parti’yi destekleyenlerin ‘çöp’ olacağını söyleyerek şu tabirleri kullandı:

BEHRAMOĞLU’NDAN “KAFA KESME” TEHDİDİ

Cumhuriyet muharriri Ataol Behramoğlu, geçtiğimiz hafta toplumsal medyadan imalı bir paylaşımla tehditte bulundu.

‘Devlet lideri’ne yönelik kelamlar sarf eden Behramoğlu, “Bir gün bir devlet lideri ‘Devlet benim’ demişti. Başı kesildi. Kendini devlet sananlardan Hitler, sığınağında kendini sokan akrep üzere can verdi. Mussolini aykırı asıldı” tabirlerini kullandı.

Daha sonra attığı tweet ile tehdidini sürdüren Behramoğlu, şunları söyledi:

BEHRAMOĞLU’NDAN REAKSİYON GÖSTEREN VATANDAŞLARA TEHDİT

Bugün (9 Mart 2023) tarihli Cumhuriyet gazetesinde, “Muhataplarına” başlığı ile yayınladığı yazısında, Ataol Behramoğlu kendisine reaksiyon gösteren vatandaşlara da parmak salladı.

Vatandaşlara karşı küçümseyici bir üslup kullanan Behramoğlu, “Değerli avukatlarım yoluyla açtığım hakaret davaları sizi güç durumda bırakıyor ve “uzlaşma” ismi altında çırpınmaya başlıyorsunuz… Bu küçültücü duruma düşmekten kaçının… Yapmayın, düşmanınıza karşı bile ahlaklı ve vicdanlı olun. Sövmeyin. Tehdit etmeyin. Gerçekleri göz nazaran göre saptırmayın. Onları kendi hedefleriniz doğrultusunda eğip bükmeyin.” diye yazdı.

BABACAN’DAN “SİHA’LARA DOKUNACAĞIZ” TEHDİDİ

Deva Partisi Genel Lideri Ali Babacan, FOX TV’de Türkiye’nin savunma endüstrisindeki yatırımlarıyla ilgili Ocak ayında dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Babacan, “SİHA’lar hükümetin elindeki en büyük propaganda projelerinden birisi. Bu proje ‘Kutsal, dokunulmaz’ hale getirildi. Kusura bakmayın ya, dokunacağız tabi ki” sözlerine yer verdi.

ÖZGÜR ÖZEL’DEN ERDOĞAN’A TEHDİT: MAHKUM OLACAK, ANT OLSUN!

CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, Nisan 2022’de Seyahat Parkı davasının karara bağlanmasının akabinde yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı isim vererek tehdit etti. Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs kabahatinden mahpus cezası alan Osman Kavala için ‘özgürlük’ isteyen Özel, “Tarih önünde Recep Tayyip Erdoğan mahkum olacaktır, hesap verecektir. Ant olsun, ant olsun, ant olsun.” dedi.

İYİ PARTİ’DEN TEHDİT: SÖKE SÖKE YARGILANACAKSINIZ

Haziran 2021’de TBMM’de basın toplantısı düzenleyen dönemin İYİ Parti Küme Başkanvekili Lütfü Türkkan, AK Parti hükümetini tehdit etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve AK Parti’yi tehdit eden DÜZGÜN Partili Türkkan, “Hiç kaçışınız yok. Birinci seçimde kaybedeceksiniz. Seçimden sonra birinci işimiz söke söke adaleti sağlamak olacak. Hukuk tekrar tesis edilecek ve söke söke yargılanacaksınız.” diye konuştu.

“ERDOĞAN’IN SONU DA MENDERES’E BENZEMESİN”

Nisan 2021’de KRT televizyonuna katılan CHP Küme Başkanvekili Engin Altay, darbeciler tarafından asılarak katledilen merhum Başbakan Adnan Menderes’i örnek göstererek aba altından sopa gösterdi. 

Baskıcı siyasetleri sona erdiren Menderes’i örnek gösteren Engin Altay, canlı yayında, “Rahmetli Menderes de bir periyot bu dinci odaklara pek yüz vermişti, taviz vermişti ve onlar o kadar ileri gitmişlerdi ki Menderes’ten aldıkları güç ve yüzle. Menderes sonra ne yapmak zorunda kaldı? Atatürk’ü Müdafaa Kanunu’nu yapmak zorunda kaldı. Umarım Erdoğan’ın da sonu benzemesin, benzemesin.” sözlerini kullanmıştı.

ERDOĞAN’A ‘MENDERES’ TEHDİDİ

Evrensel ve Artı Gerçek muharriri Ragıp Zarakolu, Üniversal gazetesinde ve Artıgerçek isimli haber sitesinde 5 Mayıs 2020’de yayınlanan “Makus Yazgıdan Kaçış Yok” başlığıyla kaleme aldığı kelamda köşe yazısında, idam edilen merhum Başbakan Adnan Menderes‘in sonunu hatırlatarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ı hedef aldı. 

KILIÇDAROĞLU’NDAN YARGIYA TEHDİT

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu, 5 Ocak 2023 tarihinde partisinin TBMM Küme Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, YSK’ya hakaret ettiği gerekçesiyle yargılanan İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri Ekrem İmamoğlu’nun davasına ait konuştu. Hakim ve savcıları tehdit eden Kılıçdaroğlu, “Dünya tarihinde, yargı tarihinde görülmemiş bir şey. Hukukun üstünlüğü ve vicdani kanaatine nazaran vazifesini yapmayan hakim, savcıların yeri ve vakti gelince hesabını verecek.” dedi. Ayrıyeten Kılıçdaroğlu, “Ayarını bozduğunuz kantarın sizi de tartacağını asla unutmayacaksınız.” sözlerini kullandı.

AK PARTİ’YE OY VEREN ÖĞRETMENLERİ AMAÇ ALDI

Kasım 2020’de CHP önderi Kılıçdaroğlu, partisinin küme toplantısında AK Parti’ye oy veren öğretmenleri maksat aldı.

Öğretmenlere hakaret yağdıran Kılıçdaroğlu “Öğretmenleri toplumun saygın birer başkanı olarak tanımlıyorlar. Bir defa iktidardakiler öğretmenler için bu türlü bir şey dedi mi? Hala iktidarın peşinde giden öğretmen varsa, kimse kusura bakmasın, ben ona öğretmen demem. Öğretmen, iradesini pazarlayan kişi değildir. Öğretmenler Günü’nde öğretmenlere neden bir maaş ikramiye verilmiyor?” diye konuştu.

ÇİFTÇİLERE TEHDİT!

Aralık 2020’de küme toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu, öğretmenlerin akabinde AK Parti’ye oy verecek çiftçilere de tehdit yağdırdı.

Mardin, Şanlıurfa ve Konya gibi çiftçiliğin yaygın olduğu vilayetlerde AK Parti oylarının hala yüksek olduğunu söyleyen CHP başkanı, çiftçileri tehdit etti. Kılıçdaroğlu, “Mardin’de, Şanlıurfa’da, Konya’da en büyük dayanak AK Parti’ye… Bütün çiftçilere sesleniyorum: Siz hala gidip AK Parti’ye oy verirseniz, benim iki elim yakanızda olacak” dedi.

BÜROKRASİYİ KİLİTLEMEK İÇİN TEHDİT ETTİ

CHP önderi Kılıçdaroğlu, Twitter üzerinden 16 Ekim 2021’de paylaştığı görüntüde bürokratlara tehditler savurdu. 18 Ekim 2021 tarihini milat olarak belirleyen Kılıçdaroğlu, o günden itibaren herkesin yaptığı iş nedeniyle hesap vereceğini söyledi.

Bunun son davet olduğunu söyleyerek bürokrasiyi kilitlemeye çalışan Kılıçdaroğlu, bu buyrukları verenlerin de affedilmeyeceğini belirterek şu tehditlerde bulundu:

YATIRIMCILARI VE BANKALARI ES GEÇMEDİ! “PARALARINIZI ÖDEMEYECEĞİZ”

Türkiye’nin mega projelerine imza atan müteahhitlere adeta savaş açan Kılıçdaroğlu, çıtayı yükseltti ve Kanal İstanbul’a gelecek ülkeleri tehdit etti. CHP başkanı “İktidara gelirsek projeleri durduracağız, ödemeleri yapmayacağız” dedi.

Mayıs 2021’de T24’e konuşan Kılıçdaroğlu, Kanal İstanbul projesi ile ilgili şunları söyledi:

Kredi verecek olan bankaları da tehdit eden Kılıçdaroğlu “Eğer bizden bir banka buraya kredi verirse günü geldiğinde o da görür. Bakın bu kadar açık, net söylüyorum” diye konuştu.

“SİZİ MAĞDUR EDECEĞİZ”

2018 yılında Halk TV’de Uğur Dündar’ın moderatörlüğünü yaptığı Halk Arena programında Cumhuriyet muharriri Mine Kırıkkanat, kendi zihniyetinin bir gün iktidara gelmesi durumunda mütedeyyinleri mağdur edeceğini itiraf etti.

Kendilerinin mağdur olduğu argümanında bulunan Kırıkkanat, “Kim artık mağdur? Biz. O vakit bunun da bir hesap günü gelecek. Artık mağdur biziz. Biz de sizi mağdur edeceğiz elbette. Elbette bu gün gelecek.” diye konuştu.

GÜRSEL TEKİN’DEN BASINA TEHDİT: BİRİNCİ İŞİMİZ GAZETELERE EL KOYMAK

CHP’nin genel sekreteri olduğu 2015 yılında partisinin FETÖ yayın organlarına sahip çıkmasıyla ilgili çıkan haberlere reaksiyon gösteren Gürsel Tekin, düzenlediği basın toplantısında gazetecileri tehdit etti. Tekin, “8-9 Haziran’da birinci işimiz bu kirli gazetelerin tamamına el koymak olacaktır. Yalnızca el mi koyacağım, buna bulaşmış bütün iş adamlarından hesabını soracağız” diye konuştu.

_____________________________

HAKARETLERE DE TAM GAZ DEVAM

Tehditlerin yanı sıra muhalefet hakaretlerden de geri durmadı. 

DEPREMZEDELERE AĞIR HAKARETLER!

Seçimin birinci cinsini Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu’na fark atarak önde bitirmesi muhalefeti çılgına döndürdü. Sarsıntı bölgesinden Erdoğan’a güçlü takviye gelmesini hazmedemeyen CHP’liler toplumsal medyadan kin kustu.

CHP Ezine İlçe Bayan Kolları Lideri Cansu Doğan, “Aç ölün, beter olun, pisliğinizde boğulun” üzere tabirlerle nefret kustu.

Sosyal medya hesabından bir paylaşım yapan Doğan, Seçim çalışmaları nedeniyle çocuklarıyla ilgilenemediğini ileri sürerek faturayı depremzedelere çıkardı. Doğan paylaşımında, “Baharı getireceğiz, bayramlarını geri getireceğiz diye kelam verdik. Siz ne yaptınız! Aldığınız 3 kuruş maaş kesilecek, haram yediğiniz paralar kesilecek kaygısıyla yeniden gittiniz bu harami çetesine oy verdiniz” yazdı..

DEPREMZEDELERİ İZMİR’DE BARINDIRMADILAR

Adıyaman’da yaşanan zelzelede konutu yıkılan 69 yaşındaki yaşlı bayan, yerleştiği İzmir’de seçim sonrası CHP’lilerin hakaret, taciz ve küfürlerine maruz kalınca yine memleketine dönme kararı aldı.

Mahalle baskısının dayanılmaz hale geldiğini söyleyen torunu Berranur Yıldırım, Sabah gazetesine yaptığı açıklamada, “Seçimden sonra her şey bir anda değişti. Önemli tacizler yaşanmaya başladı.” tabirinde bulundu. Yıldırım, “Pasta börekle gelenler, seçimden sonra 69 yaşında dul bir bayanı tacize başladılar. ‘Allah belanı versin, hakkımız haram olsun, oy verdin de madalya mı taktılar’ üzere sözlerle saldırdılar. Anneannemin yaşayacağı bir konutu bile yok lakin Adıyaman’a geri dönmek zorunda kaldı.” dedi. 

AK PARTİ’Lİ BAYAN SEÇMENİ ‘EĞİTİMSİZ’ DİYEREK AŞAĞILADI

Koronavirüs salgını sırasında “Koronavirüs yüklü olarak yaşlıları vuruyor ve AK Parti’nin seçmeni aslında yaşlı bir seçmen” biçiminde skandal bir söz kullanan Siyasal Bağlantı Uzmanı Şeyda Taluk, bu defa Halk TV’de katıldığı canlı yayında bayan seçmenleri aşağıladı.

Eğitimli bayanların CHP’ye geçtiğini tez eden Taluk, şu skandal tabirleri kullandı:

HSK’YA “ALÇAK KURUL” HAKARETİ

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 25 Şubat 2020 tarihli Meclis Küme Toplantısında Yargıçlar Savcılar Heyeti’ni gaye aldı.

Osman Kavala’yla ilgili reaksiyon çeken bir karar veren hakim hakkında soruşturma başlatan HSK’yı amaç alan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: 

DANIŞTAY’I MAKSAT ALDI

Haziran 2021’de İstanbul Sözleşmesi’ni savunan Kılıçdaroğlu “Danıştay’daki yargıçlara de sesleniyorum. Şayet aklınızı kiraya vermediyseniz, o mukaveleyi yine ihya etmek zorundasınız. Yapmadığınız taktirde sizde Saray’ın kalemşörleri olarak anılacaksınız.” kelamlarıyla Danıştay üyelerini tehdit etti.

“AK PARTİ’YE OY VERENİN ELLERİ KIRILSIN” BEDDUASI

Türkiye 31 Mart’ta yapılacak lokal seçimlere hazırlandığı sırada Tunceli’de bir kümeye konuşan CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba, AK Parti seçmenini gaye aldı.

CHP’li Veli Ağbaba, “AK Parti’ye oy verenin elleri kırılsın.” bedduasında bulundu.

YANARDAĞ’DAN SEÇMENE ‘DİNCİ GERİCİ’ HAKARETİ

TELE 1 Genel Yayın Direktörü Merdan Yanardağ, Ocak ayında kaleme aldığı “Türkiye’nin tarihi dönemeci!” başlıklı yazısında Cumhur İttifakı seçmenine hakaret dolu sözler kullandı.

2023 seçimlerinin ‘tarihsel bir hesaplaşma’ olduğunu yazan Yanardağ, İslam dünyasına Orta Çağ karanlığı ve AK Parti seçmenine ‘gerici‘ tabirini kullandı.

Yanardağ, “Türkiye dinci gericiliği aşamaz ise, hibrit bir rejime ve topluma sürüklenerek en güzel olasılıkla Pakistanlaşacaktır” diye yazdı.

CAN ATAKLI’DAN SEÇMENE “EĞİTİMSİZ” HAKARETİ!

CHP’ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Can Ataklı, kendi Youtube kanalında AK Parti’ye oy veren seçmene hakaret etti. 

Anket sonuçlarında AK Parti’nin yükselişe geçmesini hazmedemeyen Ataklı, seçmenin eğitimsiz ve fakir olduğunu sav etti. Ataklı, şunları söyledi:KIRIKKANAT: CAHİLLERİMİZ ÇOĞUNLUKTA

Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Kırıkkanat, Eylül 2020’de TELE 1’de katıldığı bir programda Türk milletini aşağıladı.

İran’ın bile kültür düzeyinin Türk insanından yüksek olduğunu söyleyen Kırıkkanat, şu kelamları sarf etti:

KAYNAK: HABER7

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
7’li koalisyondan hakaret ve tehdit yağıyor! HDP: Kılıçdaroğlu kazanırsa hesap verecekler!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberyuvasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin