AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Kazım Konak farkını konuşturuyor

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bolu’da vazife yapan basın mensuplarıyla kahvaltıda bir ortaya gelen AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Kazım Konak, Türkiye Yüzyılı projelerini açıkladı. Bolu için de büyük değer arz eden ve göz dolduran projeler basın mensuplarının da taktirini topladı. 

AK Parti Vilayet Başkanlığınca organize edilen basın toplantısında, Milletvekili Adayları Yüksel Coşkunyürek ve Dilek Aydın’la gazetecilerin karşısına çıkan Kazım Konak, AK Parti’nin her vakit icraat yapan bir parti olduğunu belirterek projelerini açıkladı.     

“Türkiye yüzyılı sevdamızı halkımızla paylaşıyoruz”

AK Parti’nin her vakit icraatın, üretim ve gelişimin merkezi olduğuna vurgu yaparak konuşmasına başlayan Kazım Konak, “2001 yılında büyük Türkiye sevdasıyla çıktığımız yolda, ‘Aydınlığa açık karanlığa kapalıyız’ dedik. Akabinde ‘Vakit Türkiye vakti’ dedik, ‘Memleket işi gönül işi’ dedik, ‘Onlar konuşur AK Parti yapar’ dedik ve o günlerden bugünlere bir vizyon çizerek ‘Milli yönetim ulusal güç maksat 2023’  dedik. Hamdolsun dev projelere imza atarak bugünlere ulaştık. Artık 2053 ve 2071 amaçlarımıza ışık tutacak biçimde ‘Doğru vakit ve hakikat adam’ diyoruz.  Yanlışsız adam, Önderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye yüzyılı sevdamızı halkımızla paylaşıyoruz. Bu vizyonla birlikte halkımıza ve değerli milletimize verimliliğin yüzyılını, haklının yüzyılını, gençliğin, istikbalin, üretimin, dijitalin, kalkınmanın, pahaların, gücün, muvaffakiyetin, bilimin yüzyılını yaşayacaklarının kelamlarını veriyoruz” diyerek projelerini de şu biçimde sıraladı:

YAPTIĞIMIZ ÇALIŞMALARI ÖZETLESEK 250 SAYFAYI BULUYOR 

Dün birlikte başardık, bugün yeniden necip halkımızla birlikte başarıyoruz ve yarın tekrar birlikte başaracağız. Bakın Ayasofya Camii açılamaz diyorlardı. Başardık. İstanbul’a yapılan 3. Havalimanı, Marmaray, İstanbul Boğazı’nın iki yakasını 3. sefer birbirine bağlayan Yavuz Sultan Selim Köprüsü, 1915 Çanakkale Köprüsü, Avrasya Tüneli, yaptığımız duble yollar, ulusal savunma sanayiindeki başarılarımız, milletimizin kalbinde yer etmiş, kimilerinin ‘ne gerek var’ dediği, dolduramazlar dediği lakin her gün dolup taşan Çamlıca Camii üzere birçok yapıta imza attık Yaptığımız çalışmaları özetlesek 250 sayfayı buluyor hamdolsun. 

KODLAMA VE İNOVASYON MERKEZİ AÇACAĞIZ

Türkiye Yüzyılı ekseninde bilimin yüzyılı dedik, gençliğin, istikbalin, istikrarın ve dijitalin yüzyılı dedik. Türkiye Yüzyılı çağı yakalayan değil, çağa taraf veren ülkeye giden seyahatin ismidir. Ülke genelinde gerçekleştireceğimiz dijital dönüşümlerin yanında Bolumuzun dijitalleşme yolunda gereken insan kaynağına katkı vermesi ve gençlerimizin yazılan tarihe ortak olabilmeleri için Bolumuzda kodlama ve inovasyon merkezi açacağız. Şu an oldukça gündemde olan javascript, c sharp ve delphi lisanları başta olmak üzere kodlama lisanlarının eğitimlerini verdireceğiz inşallah. Bu ortada şahsımın da en büyük hobisinin ve şu ortalar epeyce özlediğim hobimin kod yazımı olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Bunun için gerekli alt yapımız, gerekli çalışmalarımız ve insan kaynağımız hazır. Bolu olarak dijitalin yüzyılında çağa istikamet veren gençlerimizle amaçlarımıza ulaşacağız.

BOLU’DA BİRİNCİ SEFER TÜRK DÜNYASI BİLİM VE KÜLTÜR KURULTAYI DÜZENLEYECEĞİZ

Dünya tarihinin en kadim medeniyetlerine konut sahipliği yapan topraklarımız bize emanet. Bu doğrultuda, kıymetlerimize sahip çıkacağız. Kentimizde bulunan 35 bin üniversite öğrencimizle bunu başaracağız. Bolu’da birinci kez Türk Dünyası Bilim ve Kültür Kurultayı düzenleyeceğiz. Ortak kültüre sahip olduğumuz Türki Cumhuriyetlerimizde yer alan Kazakistan Turan üniversitesi, Can Azerbaycan’da yer alan Bakü Devlet Üniversitesi üzere üniversitelerle birlikte kentimizin mesken sahipliğinde ortak kültürümüzü, kıymetlerimizi ve sanatımızı ortaya çıkarmanın gayesinde olacağız. Kurultayımızdan çıkan sonuçlar ve çıktılar ile kadim Türk kültürümüzü tüm dünyaya Bolu’dan bir sefer daha anlatacağız. Bolumuzun hoş coğrafyasını Kurultayımıza gelen konuklarımıza tanıtacağız. Bolu’yu böylece Türk dünyasına duyurmuş olacağız. Bunu da gençlerimizle, üniversitemizle, halkımızla, halkımızın misafirperverliği ile başaracağız. 

BOLU’DA BİLİM KAMPLARI DÜZENLEYECEĞİZ

Hepimizin övündüğü cennet Bolumuzun gölleri, tabiatı, yeşilliği var malumunuz. Bu doğal güzelliklerimiz eşliğinde kuracağımız çadırlarda bilim şenlikleri, bilim kampları düzenleyeceğiz. Tabiata hiçbir tahribat vermeden, oluşturmak istediğimiz projemizde ülkemizin çeşitli üniversitelerinden hocalarımız, kentimizin akademisyenleri, üniversite öğrencilerimiz kuracağımız kamp alanlarında Teknofest’i, Türk kültürünü, inovasyonu, dönüşümü ve kalkınmayı, kodlamayı, toplumsal bilimleri, Bolu’nun eşsiz Osmanlı mutfağını ve aşçılığını, edebiyatımızı ve yarınlarımızı konuşacaklar ve tartışacaklar. Çıkacak raporlarla vilayetimizin ve ülkemizin idaresine birlikte kelam sahibi olacağız.  

EN KIYMETLİ KIYMETİMİZ, KÜLTÜRÜMÜZÜ YAŞATACAĞIZ 

Edebiyat, tiyatro ve sinema atölyeleri kuracağız.  Okuyan, araştıran ve kültürünü yaşayan, ulusal bedellerine sahip çıkan kent olacağız. ‘Kökü mazi’de gözü ati’de’ olan bir geleneğin bugünkü sahibiyiz. Buna nazaran çalışmalar yapacağız. 

GİRİŞİMCİLİK ÜSLERİ KURACAĞIZ, TEKNOKENT’LERİN SAYISINI ARTTIRACAĞIZ

Dünya gündeminde birinci sıralarda olan girişimcilik konusunu Bolu’nun gündeminde, girişimcilik gündeminde Bolu’nun olmasını sağlayacağız. KOSGEB takviyelerinden ve eğitimlerinden herkesin faydalanmasını sağlayacağız. Üniversitemizle iş birliği yaparak işletmelerimize girişimcilik danışmanlığı, işletme danışmanlığı hizmeti verdireceğiz. ‘Büyüyen işletme, büyüyen Bolu’ demek bunun şuurundayız. Teknokent’lerin sayısını artırarak Ar-Ge çalışmalarına daha da değer vereceğiz.  Gençlerimizin staj süreçlerini destekleyen hükümetlere sahibiz Elhamdülillah. Bolu’da yer alan işletmelerimizle gençlerimizin faal buluşmalarını sağlayacağız. Sürecin bağlantı ve yönetişim odaklı olacağının kelamını veriyoruz. 

TİKA’DA GENÇLERİMİZ OLACAK

TİKA, Türkiye’nin kalkınma deneyiminin öbür ülkelerle paylaşılması ve ‘işbirliği ortaklığı’ anlayışı ile çalışmaktadır. Bu anlayışın temelini uyumlu sürdürülebilir ve çok boyutlu bir işbirliği kanısı oluşturmakta, oluşan projelerde gençlerimiz daha aktif yer alacak, yapılan projelerin sunumlarını aşikâr aralıklarla halkımızla paylaşılacak. Türkiye Türkiye’den daha büyük demiştik, dünya 5’ten daha büyük demiştik. Bu doğrultuda yüz akımız olan, 1992’den bu yana 5 kıtada yaklaşık 30 bin projeyi hayata geçiren Türkiye İş Birliği Uyum Ajansı Başkanlığımızı daha aktif yaşayacak ve yaşatacağız. Gerçekleşen projeleri bilen, mevcudu geliştiren ve yenisini üreten bir vizyon dahil edeceğiz. 

KADİM MEDENİYETMİZİ YAŞAYAN VE ANLATAN BOLU OLACAĞIZ

5000 yıllık Türk tarihi yanında 600 yıllık idaresi devrinde müsamaha anlayışıyla gönülleri fetheden Osmanlı devletimizin karar sürdüğü topraklarda var olacağız. Orta Avrupa’da Balkanlar’da, Kuzey Afrika’da, Hicaz, Mezopotamya ve Kafkasya’daki medeniyetimizi okumak ve yaşamak için atölyeler düzenleyeceğiz, kültür tipleri yapacağız. Gençlik projelerine ehemmiyet vereceğiz. Gençliğin yüzyılı dedik, bilim dedik, kültür dedik. Bolu bu kapsamda Türkiye yüzyılından hissesini alacak. Tüm ilçelerimizde gerçekleştireceğimiz projelerimizle birlikte Bolu ve Bolu ile birlikte Türkiye olacağız. Sen, ben, o demeden, o partili, bu partili demeden birlikte kalkınmanın yüzyılını AK Parti Türkiye Yüzyılı vizyonu ile yaşayacak ve yaşatacağız. 

BOLU İÇİN LOBİ FAALİYETLERİNİ ARTIRACAĞIZ

Kısımız insanı ve doğasıyla cennetten bir köşe diyoruz.  Aladağlarımız, Abantımız, Gölcüğümüz, yaylalarımız nitekim hepimizi etkiliyor. Bunun yanında insanımız da vizyonu açık ve vatanına milletine bağlı. Bolumuzdan yetişip Türkiye’nin en değerli yerlerinde ticaret yapan, devlet misyonu üstlenen dostlarımız, kardeşlerimiz ve birçok düzgün yetişmiş insanımız var. Bu insan kaynağımızı muhakkak aralıklarla özne Bolu olacak formda bir ortaya getireceğiz. Kentimizde faaliyet gösteren STK’larımız ile vatandaşlarımız ile ve yetişmiş insan kaynağımız ile Bolu diplomasisini oluşturacağız. Bolu için el ele diyerek alınan ortak kararları kentimizin geleceği için uygulama çabasında olacağız. 

LİSANSLI ATLETLERİMİZİN SAYISINI ARTTIRACAĞIZ

2002 yılında 2.981 olan lisanslı atlet sayımızı hamdolsun bugünlerde 32.712’ye ulaştrdık. 77 tane ulusal atlete sahibiz. Karaçayır’da oluşturduğumuz spor kompleksimizle birlikte bu sayıyı daha da büyüteceğiz.  Gençlerimizin bize verdiği güç ile 2053 ve 2071 amaçlarımıza yanlışsız durmadan ve yorulmadan ilerleyeceğiz. Geçmişine bağlı geleceğe ışık tutan ve çağa istikamet veren projelerimizi halkımıza, gençlerimize anlatmaya devam edeceğiz. Onların da görüşlerini alarak yeni projeler de oluşturacağız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
AK Parti Bolu Milletvekili Adayı Kazım Konak farkını konuşturuyor

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberyuvasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin