Bakan Kurum: Beykoz’da 23 mahallenin yeni imar planları onaylandı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yaşadığı sel felaketinden sonra devletin irade ve kararlılığıyla yine doğan kentte, kıymetli projelerin hayat bulmaya devam ettiğini söyleyen Bakan Kurum, “Bugün yalnızca bizim Bakanlığımız, Giresun’umuzda toplumsal konuttan kentsel dönüşüme, millet bahçelerinden altyapı yatırımlarına kadar 1,5 milyar liralık 24 projeyi aşkla, azimle, kararlılıkla yürütüyor. Giresun’umuzda TOKİ’mizle harıl harıl çalışıyoruz. Tam 3 bin 764 toplumsal konutumuzu bitirdik.” dedi. 52 bin metrekarelik iki millet bahçesini Giresun’a, Bulancak’a armağan ettiklerini söyleyen Bakan Kurum, İstanbul’da yürütülen çalışmalar kapsamında yer alan bir muştuyu de vatandaşlarla paylaştı. Bakan Kurum, “90 milyon metrekarelik alanda; Akbaba’dan Riva’ya, Cumhuriyet’ten Soğuksu’ya, Anadolu Feneri’nden Mahmut Şevket Paşa’ya, Dereseki’den Görele’ye kadar; tam 23 mahallemizin yeni imar planları onaylandı.” diye konuştu. Bakan Kurum, yurtdışı basınında çıkan manşetlere de değinerek, “14 Mayıs’ta, İngiliz mecmualarının kapağında hilalimizi kıranlar kaybedecek, ‘Erdoğan gitsin.’ diye manşet atan Fransız gazeteleri kaybedecek!” dedi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, “90 milyon metrekarelik alanda; Akbaba’dan Riva’ya, Cumhuriyet’ten Soğuksu’ya, Anadolu Feneri’nden Mahmut Şevket Paşa’ya, Dereseki’den Görele’ye kadar; tam 23 mahallemizin yeni imar planları onaylandı.” dedi.

Beykoz’da Giresunlu vatandaşlarla buluşan Bakan Kurum, Giresun’a yapılan yatırımları anlatarak, ilerleyen süreçte devreye alınacak projelerin muştularını verdi. Elim sel felaketinden sonra Giresun’a yapılan yatırımları aktaran Bakan Kurum, bugün kentte binlerce toplumsal konutun yükseldiğini açıkladı. Vatandaşlar, ağır ilgiyle gerçekleştirilen “Giresunlular Buluşması”nda çalan Cengiz Kurtoğlu’nun “Duyanlara, Duymayanlara” isimli müziğine, telefonlarının flaşlarını açarak eşlik etti.

“Giresun’umuzda TOKİ’mizle harıl harıl çalışıyoruz. Tam 3 bin 764 toplumsal konutumuzu bitirdik”

İstanbulluların, dün açılışına katıldığı Atatürk Hava Limanı Millet Bahçesi’ni “çiçek bahçesine” çevirdiğini söz ederek kelamlarına başlayan Bakan Kurum, “Dün İstanbul’umuzun, tarihimizin en büyük mitinginde, yüzyılın mitinginde 14 Mayıs’a selam çaktınız, selam. Giresun, Beykoz budur. Karadeniz’in gururu Giresun, Cenabı Allah’ın bizlere armağanıdır. Bizler de Giresun’a, Giresunlu kardeşlerimize hizmet etmekten gurur duyuyoruz. Emin olun, nerede bir Giresunlu kardeşlerimizin muhtaçlığı varsa, biz daima orada olduk. ‘Yola giden yorulmaz, işe giden erinmez’ diyorsunuz ya, biz de o anlayışla bugüne kadar Piraziz’den Doğankent’e, Dereli’den Tirebolu’ya, Bulancak’tan Eynesil’e kadar Giresun’un dört bir yanına hizmet ettik, eser verdik.” dedi.

Görele’de vatandaşların duasını ve takviyelerini aldıklarını belirten Bakan Kurum, “Bugün yalnızca bizim Bakanlığımız, Giresun’umuzda toplumsal konuttan kentsel dönüşüme, millet bahçelerinden altyapı yatırımlarına kadar 1,5 milyar liralık 24 projeyi aşkla, azimle, kararlılıkla yürütüyor. Giresun’umuzda TOKİ’mizle harıl harıl çalışıyoruz. Tam 3 bin 764 toplumsal konutumuzu bitirdik. Donatılarıyla, yeşil alanlarıyla, okullarıyla, parklarıyla birlikte Giresunlu kardeşlerimize teslim ettik. Durmak yok, tekrar devam ediyoruz. TOKİ’mizle yükü köy meskenlerinden oluşan 619 konutumuzun imalini da aşkla, sevdayla devam ettiriyoruz. Siz istiyorsunuz, biz de bu hizmetleri yapıyoruz. Bize, ‘Tamam bu konutları yaptınız ancak ‘İlk Meskenim, Birinci İşyerim, Birinci Arsam’ projesini Giresun’a da yapacak mısınız?’ dediler. Yapmaz mıyız? Giresun’a da bu proje kapsamında bin 550 konut inşa edeceğiz. Kardeşlerimiz konut alsın, mesken sahibi olsun diye. 2 bin konut yapılacak yerimizi da sizlerin hizmetine sunacağız.” diye konuştu.

“52 bin metrekarelik iki millet bahçesini Giresun’umuza, Bulancak’ımıza armağan ediyoruz”

52 bin metrekarelik iki millet bahçesini Giresun’una ve Bulancak’a armağan ettiklerini belirten Bakan Kurum, “Selahattin Camii’nin yanındaki bütün çarpık binaları kaldırdık. Vatandaşlarımıza bedellerini ödedik ve ulu beşerler Giresun’a girerken bahçelerin, parkların içinden girsin dedik. Orayı bir millet bahçesine çevirdik. İçinde kütüphanesi, kıraathanesi, otoparkına kadar her şeyini tamamlayarak, teslim ettik. Giresunspor’umuzun yeni stadını tamamladık, hizmete açtık. Buraya hoş bir millet bahçesi yapıyoruz. Giresun’umuzun altyapısı için de çalışıyoruz. Neler yaptık derseniz, Vilayetler Bankası Genel Müdürlüğümüz eliyle, Belediyemiz ve ilçe belediyemizle birlikte tam 2,1 milyar liralık 205 altyapı projemizi tamamladık.” halinde konuştu. 

Karadeniz’de yaşanan ve Giresun’u da etkileyen sel felaketini hatırlatan Bakan Kurum, “Dereli’miz Doğankent’imiz, öbür ilçelerimiz selden etkilendi. Biz, ‘Yeni Dereli’yi, yeni Doğankent’i bir yılda inşa edeceğiz.’ dedik. Hamdolsun, milletimizin takviyeleriyle ve dualarıyla, kelam verdiğimiz üzere burada 469 konutumuzu ve 152 dükkânımızı afetzede kardeşlerimize teslim ettik. Yeni Dereli ve Doğankent, rekreasyon alanlarıyla,  dere ıslahıyla çok hoş oldu.” tabirlerini kullandı.

“Tam 23 mahallemizin yeni imar planları onaylandı”

Bakan Kurum, İstanbul’da Giresunluların da çoğunlukta yaşadığı bölgelerle ilgili yeni bir muştuyu daha şu sözlerle paylaştı.

“Beykoz’un çabucak her mahallesinde yıllardır beklenen imar planlarına dair çalışmalar yapıyoruz. Size kelam vermiştik. Bakanlığımız nezdinde sözlerimizi tamamladık. Bugün de Beykoz’un meydanında göğsümüzü gere gere anlatıyoruz. Toplamda 9 bin 162 hektar alanda, yani 90 milyon metrekarelik alanda Akbaba’dan Riva’ya, Cumhuriyet’ten Soğuksu’ya, Anadolu Feneri’nden Mahmut Şevket Paşa’ya, Dereseki’den Görele’ye kadar; tam 23 mahallemizin yeni imar planları onaylandı. Güzel olsun. Kardeşlerimizin burada inşallah yeni hayatları, keyifli yarınları başlıyor. Ne diyor Giresun türküsünde: ‘Bir fındığın içini bile senden farklı yemem.’ diyor. Biz bir fındığın içini dahi siz olmadan yemeyiz. Giresunlular olmadan yaptığımız işten tat almayız.”

“Cumhurbaşkanımız bize İstanbul’u yiğitlikle fetheden Sultan Fatih’in, aşkla imar eden Sinan’ın, ezanlarıyla İstanbul’u kuşatan Ayasofya’nın emanetidir”

Millete, eser adamlarına yakışacak halde kelam verdiklerini söz eden Bakan Kurum, “Kardeşlerim; dün İstanbul mitinginde sloganımız neydi? ‘Türkiye sana emanet.’ Bu millet 21 yıldır Sayın Cumhurbaşkanımıza emanet. Artık de Cumhurbaşkanımız, 85 milyonluk büyük Türkiye ailesine, aziz milletimize, Giresunlulara emanettir. Recep Tayyip Erdoğan bizim mazimizdir, bugünümüzdür, yarınımızdır. 5 bin yıllık tarihimizin, bin yıllık Anadolu yürüyüşümüzün emanetidir. Üç kıtada kentler inşa etmiş, 7 iklimde çiçeklerle konuşup, bülbüllerle dertleşmiş büyük bir ecdadın emanetidir. Recep Tayyip Erdoğan bize eli nasırlı babalarımızın, ağzı dualı analarımızın, yavrularımızın emanetidir. O bize İstanbul’u yiğitlikle fetheden Sultan Fatih’in, aşkla imar eden Sinan’ın, ezanlarıyla İstanbul’u kuşatan Ayasofya’nın emanetidir!” açıklamalarını yaptı.

“Erdoğan gitsin.’ diye manşet atan Fransız gazeteleri kaybedecek”

Beykoz’daki Giresunlu vatandaşlara, 14 Mayıs seçimlerini hatırlatan Bakan Kurum, “Reis’imizin yanında aslanlar üzere duracak mıyız? Onun yoldaşı olacak mıyız, ona sahip çıkacak mıyız? Giresunlu Topal Osman Ağa kelamı mü?” diye sordu. 14 Mayıs’ta liyakatsizliğin kaybedeceğini söyleyen Bakan Kurum, “Türkiye’nin üstüne oyun kuranlar kaybedecek, eser siyaseti kazanacak. İngiliz mecmualarının kapağında hilalimizi kıranlar kaybedecek, ‘Erdoğan gitsin.’ diye manşet atan Fransız gazeteleri kaybedecek! Daha dün ‘Erdoğan gitsin.’ manşetleri atan yabancı gazeteler, bugün ’21 yıllık iktidarın akabinde Erdoğan’ın İstanbul’da 2 milyon insanı bir meydanda toplaması çok farklı.’ demişler. Siz bu sevdadan anlamazsınız, bu millet önderine âşıktır, sadıktır!”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Kurum: Beykoz’da 23 mahallenin yeni imar planları onaylandı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberyuvasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin