Bakan Kurum’dan İmamoğlu’nun Erzurum provokasyonuna reaksiyon

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı ve AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı Murat Kurum, İstanbul’da seçim çalışmaları kapsamında bir dizi programa katıldı.

TFF 1. Lig ekiplerinden Pendikspor’u ziyaret ederek, futbolcularla sohbet etti. Ağır ilgiyle karşılanan Bakan Kurum, futbolcularla hatıra fotoğrafı çektirerek, halı alanda penaltı vuruşu gerçekleştirdi. Bakan Kurum’a; Pendikspor ailesi 34 numaralı Pendikspor forması ikram etti.

Bakan Kurum’un bir sonraki durağı; Çekmeköy’de bulunan Manisiz Hayat Merkezi oldu. Bakan Kurum, Manisiz Hayat Şenliği’nde ahşap yakma, geri dönüşüm ve çamur atölyesinde çocukların yaptığı eserlerden oluşan sergiyi gezdi. Çekmeköy Belediyesi Gençlik Orkestrası ve Manisiz Koro’nun söylediği müzikleri dinleyen Bakan Kurum, modüllere da eşlik etti.

Ziyaretin akabinde Bakan Kurum, seçim otobüsü ile Çekmeköy ilçesini turladı. Vatandaşları selamlayan Bakan Kurum, çocuklara oyuncak armağan etti. Bakan Kurum, seçim otobüsünden, kalabalığa seslenerek, “Çekmeköy İstanbul’da tarih yazacak. Çekmeköy Cumhur İttifakı’na rekor dayanak verecek ve 14 Mayıs’ta Çekmeköy’de balkon konuşması yapılacak.” dedi.

Bakan Kurum’un, öteki rotası Farmasi Fabrikası oldu. Burada fabrika emekçileriyle bir ortaya gelen Bakan Kurum, ağır ilgiyle karşılandı. Sonrasında Çekmeköy Erzurumlular Ziyareti programına katılan Bakan Kurum, Erzurumlular ile bir ortaya gelerek “21 yıldır şayet bu ülkeye bu hizmetleri kazandırıyorsak gerimizde Dadaşlarımız var.” dedi.

“ENGELLİ KARDEŞLERİMİZ BİZİM GÖZ BEBEĞİMİZ”

Çekmeköy Manisiz Ömür Merkezi ziyaretinde bulunan Bakan Kurum, engelli vatandaşların, manisiz kentlere kavuşmaları için çalıştıklarını belirterek, “Bugün 10 Mayıs. 10-16 Mayıs biliyorsunuz ülkemizde Engelliler Haftası olarak kutlanıyor. Biz de bugün burada kardeşlerimizle bir ortada olmak istedik. Çekmeköy Belediyemizin dünya standartlarına uygun, Avrupa standartlarına uygun burada bini aşkın ailemizin, yavrumuzun, çocuğumuzun eğitim aldığı yerde kardeşlerimizle bir ortada olmak istedik. Tüm engelli kardeşlerimizin, ailelerinin tüm Türkiye’nin Engelliler Haftası’nı tebrik ediyorum. Ülkemizin nüfusunun yaklaşık yüzde 12’si engelli kardeşlerimiz. Engelli kardeşlerimiz bizim göz bebeğimiz. Hepsi pırıl pırıl yavrularımız. Onlarla birlikte yol yürüyoruz. Onlara manisiz kentlerimizi, manisiz Türkiye’yi inşa etmek için Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde 21 yıldır hizmet ediyoruz. Zira onlar bizim geleceğimiz, onlar bizim yavrularımız, teminatlarımız. Bu anlayışla ülkemizde, 81 vilayetimizde bu hizmetleri yapıyoruz. İstiyoruz ki; onlar daha yeterli koşullarda eğitim görsünler, daha yeşil alanlarda yaşasınlar. Sokakta, mahallesinde, ilçesinde hiçbir mahzurla karşılaşmasın istiyoruz.” dedi.

“NİTELİKLİ ENDÜSTRİNİN İSTANBUL’UN MERKEZİNDE YER ALACAĞI BİR ÇALIŞMA BAŞLATTIK”

Seçim çalışmaları kapsamında son bir aydır sanayi bölgelerini sık sık ziyaret ettiklerini belirten Bakan Kurum, “Sanayicilerimizle buluşuyoruz, iş insanlarımızla buluşuyoruz, çalışan kardeşlerimizle buluşuyoruz. Onlar da yeni yapacağımız yerlerde uygun kurallarda mesken sahibi olmak istediklerini bize ilettiler. Burada tüm sanayicilerimizle, vatandaşlarımızın, personel kardeşlerimize uygun yerlerde tahsis edeceğimiz, hem üretim dayanağı vermek suretiyle, tekrar burada TOKİ Başkanlığımız eliyle bugüne kadar yapmış olduğumuz üzere çalışan kardeşlerimizin konut sahibi olabilmesine yönelik bir adım atıyoruz. Bu manada hem nitelikli endüstrinin İstanbul’un merkezinde yer alacağı, hem de çalışan kardeşlerimizin de yakın uzaklıkta buraya ulaşabilecekleri toplu konut alanlarına ait de bir çalışma başlattık. Özellikle kentin iççinde kalmış, köhneleşmiş, hem vatandaşımıza hizmet veremeyen, hem de oraya gelen çalışan kardeşlerimize bu manada zorluk yaşatan alanlara ait bir çalışma yürütüyoruz. Ve inşallah TOKİ Başkanlığımız eliyle bugüne kadar nasıl 1 milyon 200 bin konutu üretip verdiysek, tıpkı anlayışla bu çalışmayı yapacağız.” tabirlerini kullandı.

“BİR MASADA 6-7 KİŞİ DEĞİL DE BİR KİŞİ KARAR VERİR VE O KARARI DA UYGULAYAN LİYAKATLİ TAKIMLAR OLURSA ÜLKE BÜYÜR GELİŞİR”

Bakan Kurum, İstanbul’da tek bir riskli yapı kalmayana dek çalışacaklarını vurgulayarak, “Yarısı Bizden’ kıymetli bir kampanya. Devletimiz emin olun tüm imkânlarıyla elini taşın altına koymuştur. Öteki acıların yaşanmaması için de devletimiz, milletimiz el ele vererek dönüştüreceğiz inşallah. 750 bin liraya 2+1 daireyi dönüştürüyoruz. 5 bin 650 lira taksitle vatandaşlarımız ödeyebiliyorlar. Bu süreçte 5 bin 250 lira kira yardımı veriyoruz. 10 bin 500 lira da taşınma yardımı veriyoruz. Çok değerli bir projedir. Maddi tarafı geçin, bir de manevi tarafı var. Yani İstanbul’un dönüşmesi demek, işte böylesi tesislerin çalışması demek, üretmesi demek. Böylesi tesislerin sayısının artması demek. Bir ülkede itimat olmazsa, istikrar olmazsa o ülkeye yatırım yapılmaz. Şunu net olarak söyleyebilirim ki ülkedeki itimatla birlikte yatırımcı sizin ülkenize yatırım yapar, endüstrisi yeni tesis kurmaya başlar ve bu tesislerin sayısı artar. Elbette ki bu 21 yıllık süreçte her şeyi yanlışsız yapmış olmayabiliriz, eksiklerimiz, yanlışlarımız olabilir. Ancak bilerek ve isteyerek şunu net söyleyebilirim ki hiçbir yanılgı yapmamaya çalıştık. Ve fotoğrafın bütününe baktığımızda ülkemizin büyümesi, gelişmesi ismine ülkedeki istikrarın devamlılığı kuraldır. Bir masada 6-7 kişi değil de bir kişi karar verir. Ve o kararı da uygulayan liyakatli takımlar olursa ülke büyür, gelişir. O yüzden 14 Mayıs seçimleri değerli. Biz işçi kardeşlerimiz emek diyoruz, alın teri diyoruz, helal rızık diyoruz. Her ne yapıyorsak Sayın Cumhurbaşkanımızın vizyonuyla bu iradeyle yapıyoruz.” biçiminde konuştu.

“ÇEKMEKÖY, ALEMDAĞ VE TAŞDELEN’DE PROJENİN DEVAM ETTİRLMEDİĞİNİ GÖRÜYORUZ”

Bakan Kurum, muhalefetin verdiği hiçbir kelamı tutmadığının altını çizerek, “14 Mayıs’ta işte liyakatsizliğin beceriksizliğin mi yoksa eser siyasetinin mi kazanacağını, daima birlikte göreceğiz. Daima kelamlar verdiler, lakin bugün görüyoruz ki arkadaşlar, bu kelamlar tutulmamış, bu kelamlar yerine getirilmemiş. Çabucak Çekmeköy’de bir kavşak projesi Alemdağ’da Taşdelen’de yıllardır yapılmamış yıllardır bu millete taahhüt edilmiş lakin yapılmamış projenin devam ettirilmediğini görüyoruz. Belediye liderimiz bu noktada yardım talep ettiğinde, bin dereden su getirerek, mazeretler üreterek, bu işlerin gerçekleştirilmediğini görüyoruz. Az ileri de Finans Merkezi 65 milyar liralık yatırım.. İstanbul Finans’ın merkezi olsun istiyoruz, üretsin, iktisadın bu noktada lokomotif kenti olsun. Hem yakın Orta Doğu’ya hem Avrupa’ya bu hizmetleri versin istiyoruz. Bu anlayışla çalıştık ve altında istedim ki trafik yoğunluğu olmasın, bir metro istasyonu koyduk. O metro istasyonunun şimdiye kadar tamamlanması gerekiyordu, tamamlanmadı. Sancaktepe’ye gidiyorsunuz, Sultanbeyli’ye gidiyorsunuz, Tuzla’ya gidiyorsunuz tekrar, verilen kelamların ben bu 1 ayda bunu gördüm biliyor musunuz? Ben 81 ile gittim, bir kardeşiniz olarak 81 ile gittim. Hepinizin vilayetinde bir hizmetim var o denli ya da bu türlü. Eksiktir, fazladır lakin gayret ettik. Elimizden geleni yaptık.” diye konuştu.

“ÖYLE BİR KAZANACAĞIZ Kİ HİÇ KİMSE KAYBETMEYECEK”

Bakan Kurum, 14 Mayıs seçiminin ehemmiyetine vurgu yaparak, “Öyle bir kazanacağız ki hiç kimse kaybetmeyecek. 85 milyon kazanacak. Türkiye kazanacak. El birliği içerisinde bizler de sonuçta gelip geçeceğiz bizlerden daha düzgününü gençlerimiz biz onlarla yapacak bunu da biliyoruz. Gençlerle bir ortaya geliyoruz. Çalışan kardeşlerimizle bir ortaya geliyoruz. Daima birlikte Türkiye Yüzyılını inşa edeceğiz. Burada değerli olan bu fotoğrafı görebilmektir, bu şuurla sandığa gidebilmektir, biz ne vakit bir afet olsa milletimizin yanına koşuyoruz, ne vakit milletimizin bize bir gereksinimi olsa oraya koşuyoruz tıpkı anlayışla çalışacağız. Ben bir kardeşiniz, bir bakanınız 1. Bölge Milletvekili Adayınız olarak, birebir anlayışla İstanbul’umuza ülkemize hizmet etmeye devam edeceğim. Elimden geleni yapacağım. Her şeyi yapabilirim demiyorum ancak elimden geleni yapacağız.” dedi.

“SEN ŞAYET ERZURUM’UN YÜKÜNÜ BİLMEZSEN…”

Bakan Kurum, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu’nun geçtiğimiz günlerde Erzurum’da yaşadığı hadiseyi hatırlatarak, şunları söyledi:

“Ama maalesef Türkiye’nin en büyük kentinde krizleri yönetemeyenler, afette milletin yanında olmayanlar, afette milletin sıkıntısıyla uğraşmayıp, İstanbul’un dışında her türlü gelecekle ikbal derdiyle kentin dışında bütün kentlere gitmeye çalışanlar kesinlikle ki Erzurum’un pahasını de, değerini de bilemezler. İşte geçtiğimiz günlerde yaşanan bir hadise oldu. Erzurum’da bu hadise sonrasında Valimizi, Belediye Liderimizi suçlayan, orada Erzurumlu kardeşlerimizi suçlayan sözleri gördük. Sen şayet Erzurum’un tartısını bilmezsen, Erzurum dışında, Erzurum’un insanları dışında oradaki o ulusal gayret kentinin kıymetini, değerini bilmeyip oraya gösteri yapmaya gelirsen, işte millet de seni başının üstünde taşımaz. Ve en kıymetlisi de ne biliyor musunuz? Bunu Erzurum’a mal etmeye çalışıyorsunuz. Biz bu olayları tasvip etmiyoruz, yanlışsız da bulmuyoruz. Kime olursa olsun. Muhakkak bu türlü bir provokasyon Erzurumluya, Erzurum’un hoş beşerlerine mal edilemez. Erzurum her vakit duruşuyla örnek olmuştur. Fakat siz gidip Erzurum’da gösteri yapmaya çalışırsanız, size gösterilen yer dışında öbür işlerle uğraşmaya çalışırsanız maalesef ve işin sonunda da Erzurum’u itham ederseniz, Erzurumlu da size 14 Mayıs’ta gereken yanıtı verir. Artık oraya gidiyorlar, milletimizi tahrik etmeye çalışıyorlar. Oraya gidiyorlar maalesef milletimizi oyuna getirmeye çalışıyorlar. Lakin ulu Erzurum’umuz, ulusal uğraşımızın karargâhı buna müsaade vermez.”ERZURUM’A 21 YILDA YAPILAN HİZMETLER

Bakan Kurum, 21 yıldır olduğu üzere 14 Mayıs’ta da en büyük destekçilerinin Dadaşlar olacağını söz ederek, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Bizlerde sizler için daima hizmet etmeye çalıştık. Daima hizmetlerimizle, eserlerimizle, Erzurum’umuzu ayağa kaldırmaya çalıştık. Son 21 yılda şöyle gelirken baktım  Erzurum’a tam 45 milyarlık yatırım yapmışız. Eğitimden sıhhate, sanattan kültüre, konutlarımıza kentsel dönüşüm konutlarımıza, millet bahçelerimize kadar, 45 milyarlık eserimizi Erzurum’umuza kazandırmışız. En değerli gördüğüm işlerden birisi, Erzurum’un o Ulusal Uğraş kentinin, tarihinin yine ayağa kalkması. O yüzden kale etrafında gittiyseniz görmüşsünüzdür Ulu Cami etrafında çok kıymetli bir kentsel yenileme projesi yürütüyoruz. Oraları büsbütün açtık oraya hoş bir millet bahçesi yapıyoruz. Çabucak Ulu Cami’mizin gerisinde orada hem vatandaşlarımız hem tarihin içinde gezecekler, orada tarihi yerleri ulusal uğraşın anılarını yad edecekler. En değerlisi de bizi biz yapan kıymetleri çocuklarımıza, gelecek kuşaklarımıza aktaracağız. Bu anlayışla Erzurum’umuza birçok hizmeti yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Erzurumlular her vakit yiğitlikleriyle, mertlikleriyle ön plana çıkmıştır. Ve her vakit ülkemiz ne vakit zora düşse, ne vakit dara düşse daima ülkemizin kilit taşı, lokomotifi, betonu, çimentosu olmuştur. Ve biz Erzurum’u daima bu türlü tanıdık, bundan sonra da bu türlü tanımaya devam edeceğiz. Biliyoruz ki bizim ardımızda dadaşlar var.”0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bakan Kurum’dan İmamoğlu’nun Erzurum provokasyonuna reaksiyon

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberyuvasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin