Çok konuşulacak kelamlar: Mansur Yavaş ile birlikte milleti kandırıyorlar, bu türlü bir şey yok

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kahramankazan Belediye Lideri Serhat Oğuz, 14 Mayıs seçimlerine ait muhabirimiz Müge Çakmak’ın sorularını cevapladı. 

Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın düzenlediği bütün mitinglerde meydanların dolup taştığını söz eden Oğuz, AK Parti hoş bir taban dalgasıyla Allah’ın müsaadesi ile geliyor.” dedi.

Ankara Büyükşehir Belediye Lideri Mansur Yavaş hakkında da konuşan Oğuz, “Yavaş ile birlikte Ankara eser belediyeciliğini bitirdi. Soyut Belediyecilik devri başladı.” sözlerini kullandı.

Ankara Büyükşehir Belediye Liderinin içinden çıktığı milletçi ve muhafazakâr bölüme sırtını döndüğünü lisana getiren Oğuz, “Mansur Yavaş hayal kırıklığından ibaret” dedi.

Serhat Oğuz, HDP dayanaklı 6’lı masanın, Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak gösterdiği Mansur Yavaş’ın bu makama seçilerek değil atanarak geleceğini tabir ederek kendini kullandırttığını söyledi.

Oğuz, koalisyon masasındaki asıl hedefin ise bu şekilde milliyetçi muhafazakâr seçmeni kandırmak olduğunu belirtti.

“ANKARA YAVAŞ İLE ESER BELEDİYECİLİĞİNİ BİTİRDİ”

Kahramankazan Belediye Lideri Serhat Oğuz’un muhabirimizle yaptığı söyleşi şu halde;

14 Mayıs seçimlerine çok az bir vakit kaldı. Ankara’daki son durum nedir?

Geçen günlerde Sayın Cumhurbaşkanımız Ankara’mızdaydı ilçe mitingleri yaptı. İnanın gittiğimiz her yerde coşku tepede. AK Partiyi var eden o bizim tabanımız o gerçek, samimi, öz bilgili tabanımız duruma el koymuş vaziyette. AK Parti hoş bir taban dalgasıyla Allah’ın müsaadesi ile geliyor. Meydanlar dolup taşıyor. İçtenlikle dolup taşıyor.

Ankaralılar Mansur Yavaş’ın hizmetlerinden şad mu?

Mansur Yavaş çok büyük vaatler çok büyük umutlar büyük hayallerle Büyük Kent Belediyesi koltuğuna oturdu. Ancak Mansur Yavaş ile birlikte Ankara eser belediyeciliğini bitirdi. Soyut Belediyecilik devri başladı. Mansur Yavaş lokal idare literatürüne bu türlü geçecek.

“58 MİLYAR BÜTÇEYİ NE YAPTIN?”

Eser belediyeciliğini bitiren soyut belediyeciliği başlatan adamdır Mansur Yavaş. Niçin biliyor musunuz? Ben eşitlik için geldim ben adalet için geldim bunlar insani olarak hepimizin taşıması gereken sorumluluklar. 58 milyar bütçeyi ne yaptın? Mansur Beyefendi bunu söylesin. Doğruyum, pakım, dürüsttüm, yemiyorum, yedirmiyorum, çalmıyorum, çaldırmıyorum diyor her vakit.

Soyut bedeller üzerinden insanlara siyaset yapıyor. Somut olan 58 milyarı ne yapıyorsunuz, nereye harcadınız? Geçtiğimiz hafta meclis toplantısı vardı. Meclis toplantısında da söyledim Mansur Beyefendi Ankara’da kiralık araçlara 509 milyon para ödemiştir.

Düşünebiliyor musunuz 509 milyon ile kaç tane üst geçit yapılır kaç tane yolun asfaltı tamamlanır. Kaç tane kentin alt yapısı biter. Hasebiyle eser belediyeciliğini unuttuk soyut belediyeciliğe mahkûm olduk. Mansur Yavaş periyodunun özeti budur.

“MANSUR YAVAŞ İÇİNDEN ÇIKTIĞI TOPLULUĞA SIRTINI DÖNDÜ”

Mansur Yavaş terör örgütü başkanı Abdullah Öcalan’a Apo Beyefendi dedi. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bebek katilinin ismi ne vakitten beri ‘Bey’ oldu Mansur Beyefendi diye bir twitt attık bizde. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Hele ki milletçi ve muhafazakâr tabanın var ettiği Mansur Yavaş’ın ağzından bu türlü bir şey duymak nitekim tam bir hayal kırıklığı.

Ben Mansur Beyefendi ile ilgili konuşurken daima söylüyorum. Mansur Yavaş’ı siyasi bir figür haline getiren güç aslında milletçi ve muhafazakâr seçmendir. Son periyotlarda Mansur Beyefendi içinden çıktığı topluluğa maalesef lakin maalesef sırtını dönmüştür. Nasıl dönmüştür. 2011 yılında bir mektup yayınladı Sayın Mansur Yavaş, Sayın Devlet Bahçeliye dedi ki, Siz MHP’yi CHP’leştiriyorsunuz haydi bana eyvallah dedi. Yani Devlet Beyin milliyetçiliğini beğenmeyerek partiden ayrıldı Mansur Yavaş. Bu türlü bir beşerden ne beklersiniz.

“HAYAL KIRIKLIĞINDAN İBARETTİR”

Bir doz daha yüksek volümde bir milliyetçilik yapmasını beklersiniz değil mi. Mansur Beyefendi gitti 2014 yılında CHP’den aday oldu. 2019 yeniden gitti CHP’den aday oldu. Yetmedi Mansur Beyefendi Ankara’dan seçildikten sonra artık yakasında CHP’nin parti rozeti 6 ok için CHP için Sayın Kılıçdaroğlu için kent şehir gezip oy istiyor. 2019 yılında Mansur Yavaş kardeşim ben rozetimi çıkardım ben bir kamu görevlisiyim benim bütün problemim Ankara’ya hizmet etmek kent şehir gezip siyaset yapmayacağım demiş olmasına karşın bugün Mansur Yavaş kent şehir CHP’ye oy istemektedir. Mansur Beyefendi milliyetçi muhafazakâr topluluk için hayal kırıklığından ibarettir.

“ŞİMDİ DE VATANDAŞI KANDIRIYORLAR, SEÇİMLE GELİNEN BİR MAKAM DEĞİL”

Dolayısıyla Ankara’da yapıtlarını konuşamıyoruz zira konuşacak bir yapıtı yok. 4 seneyi boş laflarla boş polemiklerle maalesef heba etti Ankaralı. Şimdide Mansur Beyefendi yeni bir hülyaya tutuldu. Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı olarak siyasete giriş yapıyor. Bir defa bu makam siyasete seçimle gelinen bir makam değil. Vatandaşı kandırıyorsunuz. O denli bir makam yok. Seçilerek gelinen bir makam değil atanarak gelinen bir makam. Vatandaşı kandırıyorlar. Vatandaş oy pusulasında Cumhurbaşkanı yardımcısını mı seçiyor. Dedim ya vatandaşın önüne milliyetçi muhafazakâr seçmeni kandırmak için Mansur Yavaş kendini kullandırtıyor. Bunun izahı budur. Zira bunu izah eden milliyetçi ve muhafazakâr tabana sırtını dönmüştür.

“YAVAŞ’IN 15 MAYIS SABAHI SİYASİ BİR GELECEĞİ YOK ARTIK”

CHP’ye öbür türlü gidemezsiniz. Fakat üzülürüz neye üzülürüz biliyor musunuz? Mansur Beyin 15 Mayıs sabahı siyasi bir geleceği yok artık. Çok peşinden koştuğu bayrakları altında çok propaganda yaptığı CHP Mansur Yavaş’a sahip çıkmayacak. Mansur Yavaş 15 Mayıs’tan itibaren siyaseten sırtını yaslayacağı tabandan yoksundur artık. Milliyetçi muhafazakar taban küstür Mansur Yavaş’a. CHP’ye gittiği için. Merhum Başbuğ ne diyor, “Mevzu vatansa hepimiz ölelim. Konu koltuksa hepiniz ölüm” diyor. Konu koltuk muydu Mansur Yavaş için. Oturdunuz o koltuğa tekrar öbür bir koltuk mu Cumhurbaşkanı yardımcılığı.

Son olarak sizin eklemek istedikleriniz nelerdir?

14 Mayıs seçimlerinde Türkiye’miz için aziz milletimizin çok iyi bir karar vereceğine inanıyorum. Anadolu beşerinin ilmi yoktur lakin irfanı vardır. Bilmez fakat sezer doğruyu yanlışı ayırt eder. Anadolu irfanı göreceksiniz şuanda  bu seçimlerin kolay bir seçim olmadığını Londra borsasında Londra sokaklarında ki tefecilere boyun eğenlerle Amerika’nın  yörüngesinden çıkmak istemeyenlerle dimdik dost yanlışsız yola devam edecek olanların ortasında olduğunu biliyor.

Talimatları kandilden mi Amerika’dan mı alacak Türkiye yoksa bu güzelim topraklarda kendi yerli projeleriyle mi yola devam edecek 14 Mayıs’ta bunu oylayacağız. Ya yerli ve ulusal yola devam edeceğiz ya da saçma sapan kumpaslarla ya da saçma sapan gündemlerle bu ülkenin yörüngesini Amerika’ya mahkum etmek isteyenlerle mi yürüyeceğiz.

“NEREDE KALDI MİLLİYETÇİ TELAFFUZLAR?”

Teknofesti Amerikalı şirketlerle yapmak istiyormuş sayın Kılıçdaroğlu niyetlerini apaçık belirli ediyorlar. Bu mevzuya Mansur Yavaş’ta katıldı. TCG Anadolu’nun, İHA’nın, SİHA’nın ismini 15 Mayıstan itibaren duymayacaksınız diyor. Geldikleri noktaya bakar mısınız. Lokal idare özerkliği istiyor Mithat Sancar, Pervin Buldan, Ahmet Türk. Mansur Bey’de bunlara sesini çıkartmıyor. Nerede kaldı milliyetçi telaffuzlar nerede kaldı milliyetçi hassaslık?

“TÜRKİYE’DE O PERİYOT KAPANMIŞTIR”

Kandilin yarasaları Kılıçdaroğluna dayanak açıklaması yapıyor. Kandille tıpkı hizada durmak Sayın Mansur Yavaş’ı hiç mi rahatsız etmiyor. Halk olanı biteni biliyor. Dışardan talimat alan bir Cumhurbaşkanı istemiyoruz biz. O devir kapanmıştır Türkiye’de. Onu da Sayın Cumhurbaşkanımız kapatmıştır. Kanıt isteyen varsa Ayasofya’ya baksınlar.

Dışardakilerin hepsi istemiyordu ancak Ayasofya bugün cami olmuştur. Ayasofya’yı cami yapan iradeyle yola devam mı edeceğiz yoksa Ayasofya’yı müze yapmak isteyenlere yol mu vereceğiz. Göreceksiniz Anadolu irfanı galip gelecek.

Bu topraklarda ki binlerce yıllık yürüyüşümüz kesintisiz bir halde devam edecek. Türkiye yüzyılının önünde hiçbir kumpas hiçbir kaset hiçbir tezgah hiçbir piyon Allah’ın müsaadesi ile duramayacak.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Çok konuşulacak kelamlar: Mansur Yavaş ile birlikte milleti kandırıyorlar, bu türlü bir şey yok

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberyuvasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin