Cumhurbaşkanı Erdoğan muştuları açıkladı: Artırım oranı salı günü belirli olacak

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

AK Parti’nin “Büyük İstanbul Mitingi” Atatürk Havalimanı’nda gerçekleştiriliyor. Binlerce vatandaş miting alanını hınca hınç doldurdu. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da tarihi kalabalığa seslendi.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları: 

İstanbul’da doğduk, İstanbul’da büyüdük, buradan başbakanlığına cumhurbaşkanlığına yürüdük. Bu yürüyüşü sizlerle birlikte yaptık. 

“Beraber yürüdük biz bu yollarda
Birlikte ıslandık yağan yağmurda
Artık dinlediğim tüm şarkılarda
Bana her şey seni hatırlatıyor”

“BÜYÜK İSTANBUL MİTİNGİNE 1 MİLYON 700 BİN KİŞİ KATILIYOR”

İstanbul bugün haykırıyor, 14 Mayıs’ta birilerini emekliliğe sevk edeceğiz. Artık resmi sayısı getirdiler bana 1 milyon 700 bin. İstanbul yapar mı? İstanbul sandıkları patlatır mı? Allah sizlerden razı olsun. İstanbul senin her bir sokağını, tepeni farklı başka selamlıyorum. Bu kentin her bir insanını farklı ayrı selamlıyorum. 

İstanbul Balkanlardan Kafkaslara, Batı Trakya’dan Türkistan’a kardeşlerimizin kentidir. Bütün dünya önümüze serilse nerede yaşamak istersiniz diye sorulsa yalnızca ve yalnızca İstanbul’da yaşamak isteriz. Bu heyecan İstanbullu olmaktan geliyor. Burası ortasından deniz geçen kenttir. Burası insanların göz bebeği olarak kalmayı başarmış bir kenttir. Burası Fatih’in fethi ile birlikte ebedi vatanımıza kattığımız asla vazgeçmeyeceğiz kent. Burası herkesi kucaklayan kenttir. İstanbul’un bu farklılığı aslında bizi bu kente farklı bir formda hizmetkar olmaya sevk ediyor. 

Bize bu kentin hoşluklarını paylaşma imkanı veren Rabb’ime hamd ediyorum. Bugün burada sevginize coşkunuza kadirşinaslığınıza bizlerle birlikte olduğunuz için her birinize şükranlarımı sunuyorum. Atatürk Havalimanı bizim için yalnızca seyahatlerimizi gerçekleştirdiğimiz bir yer değildir. Burası uzay alanında gelişmelerin başladığı yerdir sonra CHP zihniyeti tarafından engellenmiştir. Benim milletim bunlara gereken karşılığı sandıkta verecek. 

KILIÇDAROĞLU’NA SERT REAKSİYON: HAYATI YALAN!

Evet Türkiye sana sen bize emanetsin” diyor. Bu terör örgütleriyle birlikte gezen Kılıçdaroğlu’na biz bu vatanı böldürtmeyeceğiz. Vecihi Hürkuş’un çabalarını gömdükleri Atatürk Havalimanı’na artık de TEKNOFEST’i gömmek istiyorlar. İHA’ları SİHA’ları AKINCI’ları bunlara gömdürmeyeceğiz. Savunma Sanayimizi ayağa kaldıracağız. 

Burası 15 Temmuz’da destan yazdığınız yer. 15 Temmuz’da FETÖ’cüler bu kardeşini öldürmeye geldi. Bay bay Kemal tankların ortasından kaçırılarak Bakırköy Belediyesi’ne gitti. Orada kahvesini yudumlayıp olanları izledi. “Ne dedi haberim olsaydı ben de beklerdim”. Bunun hayatı palavra. 15 Temmuz’dan rahatsızlık duyanlar buradan her geçtiğinde hezimetlerini hatırlıyor. 

DİKKAT ÇEKEN PANKART

Ben size inanıyorum şayet siz tamam derseniz bu iş bitmiştir. “Bay Kemal boş kelamı Reis son kelamı söyler” diyor. İşte benim milletim bu türlü, zeka fışkırıyor her yerden. Artık buradan o denli bir ses verin ki yürekler titresin, kalplerin atışı hızlansın. Ülkemizin ve dünyanın dört bir yanından duyulsun. Hani o Avrupa’nın gazeteleri var ya burayı izliyorlar. Yanıtı siz vereceksiniz siz! Bu mübarek ülkenin üzerinde karanlık hesaplar yapanların yüzü düşsün. 

MİTİNGLERE REKOR KATILIMLAR

İstanbul 14 Mayıs’ta bu ülkenin kazanımlarına sahip çıkıyor muyuz? Bu yolu sizlerle birlikte gümbür gümbür yürürüz. Bu seçim periyodunda gittiğimiz her seçimde, attığımız her adımda milletimizin sevgisine şahit olduk. Dün Kayseri’de 135 bin kişi vardı, oradan Mersin’e geçtim 80 bin kişi vardı. Hepsi kararı vermişti. 20 yıldır hizmet verdiğimiz milletimizle aramızdaki bağın ne kadar güçlü olduğunu gördük. Erzurum’da Dadaş’lar adeta otobüsümüzün önünü kestiler, yürütmedik, alana geldik 135 bin kişi var. Tabi bugün İstanbul hepsinden farklı hoş. Mükemmel mi mükemmel. İstanbul bugün kendine yakışanı, ona hizmetkar olanı biliyor. 

Biz İstanbul’a belediye lideri olduğumuzda ne yaptık? Çöp dağları vardı artık oralar spor tesisleriyle donatıldı. 

Biz yapmayacağımız şeyi söylemiyoruz, söylediğimiz şeyi kesinlikle yapıyoruz. Ülkemize kazandırdığımız her yapıta takoz koyuyorlar. Milletimize verdiğimiz her yapıta kara çaldılar. Hatta bunu açıkça söylemekten de çekinmediler. Bu hükümet dünyanın en gerçek şeyini de yapsa ne diyorlar “Biz karşı çıkacağız”.

“ENGEL ÜZERİNE MAHZUR AŞTIK”

Milletimizi inançlı, huzurlu bir hayata kavuşturduk. Yapacağımız çok şey var, tabi ki problemler da var lakin evvel nereden nereye geldiğimizi görmek lazım. Birini düşünün hizmet üretmek için mani üzerine mahzur aşmak zorunda kalıyor. Biz yılmadık, teslim olmadık, çabayı bırakmadık. İstanbul’u yalnızca CHP’nin çöpünden kurtarmakla kalmadık, dünyanın gıptayla baktığı bir merkez haline getirdik. 

EKREM İMAMOĞLU’NA SERT TEPKİ

Haliç kokudan temizlendi, yanı başına Sütlüce’de Haliç Kongre Merkezi’ni yaptık. Nereden nereye! Bu türlü bir eser kazandırdık. Boğaz’ın suyunu Haliç’e bağladık tünel sistemiyle. Bu suyla birlikte Haliç temizlendi. Bizden sonra da İstanbul’un başındaki adam msalesef rezil etti. Artık de İstanbul’u sel bastığı vakit bunun gittiği yer muhakkak, ya yurtdışı ya bodrum. Buralarda hayatını geçiriyor. Artık de Bay bay Kemal ona bir talimat vermiş, Van’a git. Van’da da PKK’lılarla anlaşmış, onların işaretlerini yapıyor. Ya Ekrem İstanbul’da olman gerekirken senin oralarda ne işin var?

“BENİM MİLLETİM AYYAŞA SARHOŞA MEYDANI BIRAKMAZ”

Zulüm 1453 yazdılar duvarlara. Başbakanlık ofisimin karşısına merhum anneciğime hakaretler ettiler. Bunlar Dolmabahçe’deki mescide bira şişeleri ile girdiler. Mabedimizi kirlettiler. Tüneller açmaya kalktılar, lakin bedelini ödediler. Benim milletim ayyaşa sarhoşa meydanı bırakmaz. Zulüm 1453’te başladı yazanların bildirisi açık değil mi? Kumpas kasetlerine sarılanların bildirisi açık değil mi? 15 Temmuz’da tankların ortasından kaçıp gidenlerin bildirisi açık değil mi? Ekonomik tetikçilerin tuzaklarına tüketmeyin ülke batsın diyenlerin iletisi açık değil mi?

Amerika’da kimlerle görüştün bay bay Kemal açıklasana. 21 yılda ülkemize eser ve hizmetleri kazandırdık. Ulusal geliri 3 kat artırdık. 21 milyona iş ve aş sağladık. 13 buçuk milyon yeni konut yaparak ailelerimizi yeni yuvaya kavuşturduk. Açtığımız okullarla, hastanelerle, tünellerle milletimizin tamamının hayat kalitesini yükselttik. 

“HAYAT PAHALILIĞINI BİZ ÇÖZECEĞİZ”

Hayat pahalılığını yok saymıyoruz. Ülkemizin ve milletimizin her ezasını nasıl çözdüysek bunların da üstesinden biz geleceğiz. Zira biz milletimize hizmeti ibadet mertebesinde gören bir siyaset anlayışına sahibiz. Görüyorsunuz gümbür gümbür eserlerimizle buradayız. Biz de kuru kelam yok, proje var. Bunun için 14 Mayıs çok değerli. 14 Mayıs’ta yalnızca sizin sandığa gitmeniz yetmez. Başı karışık bir kişiyi daha sandığa götüreceksiniz.

Şuan Emniyet’ten bilgi alıyorum, hala beşerler gelmeye çalışıyor, yetişemiyor. 

“DEPREM YÜKÜNÜ OMUZLADIK”

Türkiye tarihinde en büyük yıkıma yol açan zelzele ile karşı karşıya kaldı. Yıkıntıları kaldırdık, yeni konutların inşasına başladık. Bay Kemal sen İzmir milletvekili olarak İzmir’deki afetlerde ne yaptın? İzmir’de konutları tekrar biz yaptık.

Bu sarsıntının ülkemize maliyeti 100 milyar doların üzerinde. Zelzele yükünü de omuzladık. İktisadımızı yıkma tehditleri savuranları da unutmadık. Biz devayı global tefecilerden borç dilenmede değil ülkemizin kendi insanında arıyoruz. 

Davos’a gittiğimizde IMF liderine “siz alacağınızı bizden tahsil ediyor musunuz, ediyorsunuz. O vakit Türkiye’nin siyasetine karışmak size düşmez, Türkiye’yi ben yönetiyorum” dedim.

Merkez Bankası döviz rezervi 22.5 milyar dolardı artık 115 milyar dolar. Dünyada herkes faizi yükseltirken biz düşürüyoruz. İstiyoruz ki yatırımcı gelsin yatırımını yapsın, bankalar gereken krediyi versin, ihracat yolu ile de Türkiye’nin sayıları patlasın. 

MÜJDELERİ SIRALADI

Eskiden 66 lira olan en düşük emekli maaşını 7500 liraya yükselttik. İnşallah 7500 liranın üzerindeki emekli maaşlarını düzeltmek için bir çalışma yapacağız. Taban fiyatı gözden geçireceğiz. Memurlarımızın maaşına Temmuz’da yalnızca enflasyon farkı eklemekle kalmayıp refah hissesi artışı da yapacağız. Kamu personelinin artırım oranını salı günü açıklayacağız. 

LGBT’CİLERİ SANDIĞA GÖMMEYE VAR MISINIZ?

Masanın üstünde kimler var altında kimler var hepsi birbirine karışmış. Ne diyorlar, Tayyip Erdoğan gitmeli. Türkiye’de idare gitmeli manşetleri atanlar kendini ulusal görüşçü olarak pazarlayanlarla LGBT’cileri birebir safta buluşturanlardır. Bu LGBT’cileri sandığa gömmeye var mıyız? Bunlar kapalı kapılar arkasında görüşüyor. Tabanlarının hassasiyetini umursamıyorlar. Türkiye’nin idaresine talip olsun diye kurulan masanın nereye vardığına eminim.

ÜNİVERSİTEYE GİDEN HER GENCE BİLGİSAYAR VE TELEFON

Bu ülkede hiçbir gencimiz gelecek telaşı çekmeyecek. Her bir gencimizin üretimde olabilmesi için gerekeni yapıyoruz. Ulaşımdan, güce verdiğimiz her müjde gençlerimizin geleceğine yakılmış ışıktır. Gençlerimize pek çok bahiste maddi dert vereceğiz. Ülkemizde her hanede bir çalışan olmasına uğraş edeceğiz. Hiçbir ailenin gelir düzeyinin muhakkak sayının altına düşmemesini sağlayacağız. Kendi işini kurmak isteyen gencimize istediği alanda hibe dayanağı vereceğiz. Evlenmek isteyen gençlerimize 150 bin lira faizsiz, 2 yıl ödemesiz kredi vereceğiz. Üniversiteye giden her gencimize bilgisayar ve telefon alma hakkı tanıyacağız. Spor yapan gençlerimizin kendilerini geliştirmesi için attıkları her adımda yanlarında olacağız. Esnek çalışma sistemini yaygınlaştırarak kendilerine vakit ayırabilecekleri ortam oluşturacağız. Gelin gelecek derdi olmayan Türkiye Yüzyılı’nı birlikte kuralım. 14 Mayıs’ta gençlerimizin tercihlerini direkt yana kullanmaları koşul.

“AMACIMIZ 5 YILDA 1.5 MİLYON YAPIYI İSTANBUL’DA DÖNÜŞTÜRMEK”

Aslında bu liste daha uzun. Gençlerimize diyeceğim şudur: gelecek tasası olmayan Türkiye Yüzyılını birlikte kuralım. Gelin bu güne kadar ülkemize sağladığımız kazanımların içine doğan sizlerle Türkiye Yüzyıl’ında sizlerle bir arada gerçekleştirelim. Lakin bunun için 14 Mayıs’ta gençlerimizin tercihini hakikat taraftan kullanması lazım. İstanbul tamama diyorsa Allahlın müsaadesiyle bu iş bitmiştir. Kardeşlerim her vesileyle tekrar tekrar altını çizdiğim üzere biz yapıtlarıyla yatırımlarıyla konuşan bir iktidarız. Son 21 yılda yalnızca kamu yatırımlarıyla İstanbul’un eline 822 milyon liralık kaynak verdik. Bay Bay Kemal senin belediyelerin ne yaptı. Eğitimde 41 bin adet yeni derslik kazandırdık. 37 üniversite kurduk. Farklı branşlarda 1854 adet spor tesisi yaptık. Muhtaçlık sahibi vatandaşlarıma 30 milyar lira kaynak aktardık. Çam Sakura’dan mutlu musunuz? Bakın durmuyoruz. Eğitim sıhhat… Vazifeye geldiğimizde sıraların üzerinde dokuma kağıdıyla hazırlanmış kitaplarla okuduk. İstedik ki bizim çocuklarımız bu türlü okumasın. Ve Sancaktepe Kent Hastanemiz ihalesini yaptık. 204 bin konutu sahibine teslim ettik. Birinci konutumda 50 bin konut ve arsa vereceğiz. Kentsel dönüşüme girecek konutların maliyetinin yarısını karşılayacağız. Maksadımız 5 yılda 1.5 milyon yapıyı İstanbul’da dönüştürmek. Kentin bina ve insan yoğunluğu çok fazla olan yerleri rahatlatacağız. 3000 bin konut için başlattığımız kampanyaya çok büyük ilgi var. İnşallah bu halde İstanbul’u sarsıntıya güçlü hale getireceğiz.

En büyük millet bahçemiz burası olacak. Bölünmüş yol uzaklığımızı 794 km çıkardık. İstanbul-İzmir otoyolunu hizmete sunduk mu. İzmir’e artık 3 buçuk saatte gidiliyor. Nereden nereye… Dünyanın en derin batırma tüp tüneli olan Marmaray yaptık mı? Artık de büyük İstanbul Tüp tünelini hayata geriyoruz. Büyük İstanbul tüneli ile günde 6 milyon vatandaşımızın kullandığı 11 farklı raylı sistemi vatandaşımıza sunacağız.

“BİZ İSTANBUL’A HİZMETİ KESİNTİSİZ SÜRDÜRMEYE HAZIRIZ”

İktidarlarımızın belediyeleri periyodunda metro çizgilerini insanlarımıza kazandırdık. İdarenin değişti vakitte 135 kilometre uzunluğundaki raylı sistem çizgisinin inşasına başlamıştık. Yeni belediye idaresi bir metre dahi yeni metro çizgisine başlamadı. Bu belediye ne iş yapar. Sabiha Gökçen Havalimanı geçtiğimiz yıl hizmete vermiştik. Bugün İstanbul genelinde inşası süren raylı sistemlerin 56 km Bakanlığımızca yürütülüyor. Biz İstanbul’a hizmeti kesintisiz sürdürmeye hazırız. Gebze Yavuz Sultan Selim köprüsü Halkalı sınırı ihale evresine geldi. Bir de havalimanı problemi var. İstanbul Havalimanı yolcu trafiği 60 milyonu buldu. Bu sayıyı etap etap 120 milyona çıkarıyoruz. Yeni Atatürk Kültür merkezi binası inşa ederek abidevi bir eser ortaya çıkardık. Rami Kışlasını bir kültür merkezi haline getirdik. Ayasofya’yı tekrar cami yaparak Fatih’in mirasına sahip çıktık. Türkiye Yüzyılı’nın yükselişinin lokomotifi yeniden İstanbul olacak. Haftaya pazar günü ne diyecek? Ben size güveniyorum, sandıkları patlatacağınıza inanıyorum. Biz milliyiz, bunlara vatanımızı böldürmeyeceğimizi biliyorum.

“BÜYÜK İSTANBUL TÜNELİ PROJESİ”

Büyük İstanbul Tüneli projesini hayata geçiriyoruz. Boğazın altından geçen 3. tünel olacak.

KAYNAK: AA

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan muştuları açıkladı: Artırım oranı salı günü belirli olacak

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberyuvasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin