Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Kandil yansısı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beyoğlu Kasımpaşa’da düzenlenen mitingde konuştu. 

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları:

Şuanda burada 45 bin kişi var. Bu akşam burada finali yapıyoruz, son toplantım. Bundan sonrası özel. Dün İstanbul’da cuma namazında Barbaros Hayrettin Paşa Mescidi’nin açılışını yaptık. Cami mükemmel oldu, o etrafta o denli bir cami yoktu bunu yapmakta bize nasip oldu. Maliyeti de 750 milyon lira. Bugünkü programlarımızda Ayasofya Camii’nde eda edeceğimiz akşam namazı ile bitireceğiz. Fatih’in mirasına uygun bir biçimde kampanyamızı bitireceğiz. Son mitingimiz için Beyoğlu seçmemiz rastgele bir tercih değildi. Biz ezelden Kasımpaşa’lıyız. Okmeydanı 13-14 yaşında futbol oynadığımız periyotlar, siyasetteki birinci seçimi Beyoğlu’nda yaşadım. İBB Lideri olduğumda Beyoğlu ile birlikte yürüdüm. Bugün de ülkemizin tarihi seçim öncesi Beyoğlu’nun huzurundayız. Nazım Hikmet’in Beyoğlu’nu anlatan hoş bir şiiri vardı. 

Burda bütün gözleri bir siyah el bağlıyor,
Yalnız senin göğsünde büyük ruhun ağlıyor.

Kendi elemim üzere anlıyorum ben bunu,
Anlıyorum bu yerde azap çeken ruhunu

Biz İstanbul’u bu türlü azap içindeyken aldık ve çalışıp çabalayıp hizmetlerle donattık. Sonra ülkenin Başbakanı olduk, 81 vilayetimizin tamamını kalkınma atılımlarıyla tanıştırdık. 

“BUNU CHP’LİLERE ANLATMANIZ LAZIM”

Haliç’in halini biliyordunuz değil mi? Sütlüce’yi biliyorsunuz değil mi? Belediye başkanlığını bu kardeşinize verdiniz, bütün Haliç’in o pisliği 9,5 km uzaklığındaki Alibeyköy taş ocağına borularla naklettik. Oranın geri dönüşümle suyunu tekrar Haliç’e indirdik. Bunu CHP’lilere anlatmanız lazım. Boğaz’ın suyunu oraya bağladık. İşte artık yarını halledelim, yarından sonra da 2024’te büyükşehri bunlardan yine almamız lazım.

Dev bir pankart var, burada anacığım var. Yarın Anneler Günü. Annelerinizin ayaklarının altını öpün, niçin? Cennet annelerin ayaklarının altındadır. Seçimin Anneler Günü’ne rast gelmesi sıradan bir olay değil. Biz sizinle pazara kadar değil mezara kadar beraberiz. 

“BUNLARA GÜVENİLMEZ”

Esersiz ve ruhsuz bir kent haline getirmek istedikleri İstanbul’a tekrar biz sahip çıktık. Artık de bunu ülkenin tamamına yaşatmak istiyorlar. Meral hanım tekrar niçin kumar masasına döndü? Bunlara inanılmaz, bunlara güvenilmez. Seçimi biz kazanalım da isterse ülke batsın havasıyla yarına odaklanmış durumdalar. Her gün akıldışı bir sistemle karşımıza çıkıyorlar. Masadan biri kalktığında ona neler çektirdiklerini hatırlayın. 

Neler söylediler, hakaret ettiler, kimleri devreye soktular. Bunlar işe yaramayınca FETÖ’nün montaj kaset kumpasıyla alçaklıkla tavan yaptılar. Artık kabahatlerinin üzerini örtmek için mi bu türlü yapıyorlar bilmiyoruz. Biz siyasetin bu stil metotlarla çirkinleştirilmesine daima karşı olduk. Bugün de karşıyız, kasetçilere milletimin hak ettiği dersi sandıkta vereceğine inanıyorum.

Bay bay Kemal 300 milyar dolar getirecekmiş Londra tefecilerinden. Palavra dolan. Türkiye Yüzyılı inşallah bunu gerçekleştirecektir. Türkiye Yüzyılı cumhuriyetimizin yeni asrında ülkemizi çıkarmak istediğimiz yerin ismidir. 

BİZ ÜLKEMİZİ BÖLDÜRTÜR MÜYÜZ?

Bunlar talimatı nereden alıyorlar? Kandil’den alıyorlar. Kandil’de kimler var? Teröristler var. Bu teröristlere biz bu ülkeyi teslim edebilir miyiz? Biz ülkemizi böldürtür müyüz? Bay bay Kemal bölücü, teröristlerle işbirliği halinde. Kandil’deki teröristler neyse bay bay Kemal de o. Yuvarlak masanın etrafındakiler bunlarla işbirliği halinde.

Cumhur İttifakı olarak ülkemizi böldürtmeyiz ve yarınki seçimle gümbür gümbür sandıklardan çıkacak, ülkemizi bölmek isteyenlere gereken dersi sizlerle bir arada vereceğiz. Beyoğlu’nun yiğit evlatları buna müsaade etmeyecektir. Terör örgütleriyle yol yürünerek ülke yönetilmez. Terör örgütlerinin başı ezilerek ülke yönetilir. Cudi, Gabar, Tendürek, Bestler Deresi’nde bunların inlerine girdik mi? Bu malum terör örgütünün parlamentodaki uzantıları bu inleri tekrar aslına döndüreceğiz diyor. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Bütün problem, sandıklar. Sandıklardan gümbür gümbür çıkacağız. Terör örgütünün güdümündeki partiye belediye, kurumları peşkeş çekerek millete hizmet edilmez. Bay bay Kemal, Selo’yu kurtarmak istiyorsanız oyu bana verin diyor. Ben de diyorum ki, bu Selo kim? Diyarbakır’da benim 51 Kürt kardeşimin vefatına neden olan Selo değil mi? Cezaevine niçin girdi? Ölümlere neden olduğu için. Bunlar gidip onu ziyaret ediyorlar. Bay bay Kemal diyor ki, dışarı çıkaracağım. Erdoğan iş başında kaldığı sürece adalet, hak ve hukuktan öteki bir şey tecelli etmez, teröristlere de bu yol açılmaz. Örgütün başındakilerden biri, bunları biz çözeceğiz diyor. Bebek katilinin İmralı’daki cezaevi kapılarını kırarak dışarı çıkaracaklarmış. İşe sağlam sarılacağız, kale içeriden fethedilir, unutmayın. Şurada kaldı birkaç saat. Çok çalışacağız, durmayacağız. Bölücü örgütün Kandil’deki yöneticilerinden takviye alınarak istikrarsızlık, belirsizliğe gidilir. FETÖ’cülerin gereçlerine sarılarak ülkeye hizmet edilmez.

“ERDOĞAN ÜLKEYİ ONLARA SATMADI”

Batıdaki mecmualar Erdoğan’a saldırıyorlar, Erdoğan ülkeyi onlara satmadı, sattırmadı. 

Bay bay Kemal bunların hepsini yaptı. Ortakları da göz nazaran göre bu tabloya sessiz kalıyor. Cumhurbaşkanı yardımcılığı dağıtıyor. 5-10 milletvekilliği. Bunlar kazanmak için ellerinden ne geliyorsa yapıyorlar. Bunların hepsini aşacağız. Millet kelamını sandıkta söyleyecektir. CHP, GÜZEL Parti, HDP, zillet ittifakının hepsi LGBT’ci. AK Parti, MHP, Cumhur İttifakı’na sızabilir mi? Aile kutsaldır. Güçlü aile olursa güçlü millet olur. Şayet aile zayıf düşerse millet zayıf düşer. Bu LGBT’cilere ülkemizi kaptırmayacağız. Kasımpaşalı olarak size inanıyorum, güveniyorum. Beyoğlu kararını vermiş, İstanbul kararını çoktan vermiş. Fatih’in evlatlarına böylesi yakışır. Bu millet kızgınlıktan ötürü ülkesini ateşe atmaz. Allah’ın müsaadesiyle yarın sandıklarda bunun tezahürünü bir defa daha göreceğiz.

Yarın gece seçim zaferimizin sevincini daima birlikte yaşadıktan sonra işimize devam edeceğiz. 21 yıldır getirdiğimiz eser ve hizmetler üzerinde Türkiye Yüzyılı’nı yükseltmeye devam edeceğiz.

ENFLASYON MESAJI

Hatırlayın, Savaş Ay’ın programını izlediniz. Okmeydanı Hastanesi bir vakitler neydi. Ahh ah… O hastanede sağlam giren oradan meyyit çıkıyordu. SSK’nın o periyot müdürü bay bay Kemal. Savaş Ay, oradaki pislikleri, her taraf kan revan içinde. Galoşlar yüksek fiyattan satılıyor. Sabahtan numara almaya giderdik, sıkıntı çekerdik. Artık biz orayı ne yaptık. Cemil Taşçıoğlu Hastanesi yaptık. Şimdiki hastanenin hali ne? Nereden nereye… Bay bay Kemal biz senin üzere ölenlerin hastanede rehin alındığı SSK genel müdürleriyle çalışmıyoruz. Pırıl pırıl, hijyen şartları en uygun olan hastaneleri yapıyoruz. Birebir şeyi kovid devrinde Çam Sakura’yı, Murat Dilmener’i yaptık. Biz bunları niçin yaptık. Benim beşerim bunlara layık. İnsanlara bedel vermesin sen. Sen yalnızca insanların vefatına, onların rehin olarak hastanelerden alırsın. Kılıçdaroğlu sen busun. Senin genel müdürlüğünü biliyoruz. TV’lerde seni izledik, izliyoruz. Artık bir daha millet sana bedel ödetmez. İşte onun için yarınki oylarımız çok kıymetli. Bizim işimiz eser, hizmet ve Türkiye’nin altyapı muhtaçlıklarını büyük ölçüde tamamladığımız için önümüzdeki devir milletin her kesitinin refahını artırmaya uğraş göstereceğiz. Yalnızca 2003’ten bu yana neler yaşadık. Sokakları karıştırdılar, ülkemize diz çöktüremediler, terör örgütlerini saldılar, ekonomiyi yıkamadılar, üretim ve istihdamı koruduk. Artık kalktı Rusya’ya saldırıyor. Devlet adamı bu türlü bir ülkeye saldırmaz. Sen batıyla da Rusya’yla da ABD ile de düzgün geçineceksin. Erdoğan bunu yaptı bunu yapıyor. Tarihimizin en ağır zelzelesini yaşadık, kentlerimizi süratle ayağa kaldırıyoruz, 11 vilayetimizi ayağa kaldırıyoruz. Milletimizi enflasyonun altında ezdirmeme kelamını her kısmın fiyatlarını yükselterek tutuyoruz. Karadeniz’de gazı bulduk mu? 1 ay fiyatsız doğal gaz kullandık mı? Gabar’da çıkardığımız petrolü, madenlerimizi milletimizin buyruğuna veriyoruz. Savunma sanayimizi İHA, SİHA’larımız, Akıncılarımız, Kızılelma’mız var mı? Bunlarda da ihracat lokomotifi haline geldik. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Kılıçdaroğlu’na Kandil yansısı

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberyuvasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin