Erdoğan’ı Batman’da on binler karşıladı: Kandil’deki terör baronları ortamıza giremez!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SON DAKİKA HABERİ: Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Ne gece yarısı Kürt-Alevi görüntüsü yayınlayan fitne tüccarları ne sokaklarımızı karıştırmaya çalışan kirli ellerin oyunları ne ulusal iradeye parmak sallayan batılı mecmuaların kapakları ne Kandil’deki terör baronlarının alçak tehditleri ne de azgın azınlığın giderek artan nobranlıkları bizi yıldıramaz, korkutamaz, sindiremez ebedi ve ezeli kardeşliğimizi asla ve asla bozamaz. Kürt’le Zaza’yı, Arap’la Türk’ü, Alevi’yle Sünni’yi kimse bölemez, ayıramaz, birbirine düşüremez.” dedi.

Erdoğan, AK Parti Vilayet Başkanlığınca Valilik önünde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Eşi Emine Erdoğan ile kürsüye gelerek meydanı dolduran vatandaşları selamlayan Erdoğan, kelamlarına, “Batman bugün değişik, süper.” diyerek başladı.

BATMAN’DA ERDOĞAN’I 55 BİN KİŞİ KARŞILADI 

Resmi sayıya nazaran 55 bin kişinin miting alanında bulunduğunu aktaran Erdoğan, Batmanlıları çok sevdiğini söyledi.

“Pazar gününe hazır mıyız? Sandıkları patlatıyor muyuz? Birilerine dersi veriyor muyuz?” sorularına “Evet” cevabını alan Erdoğan, “Ben size inanıyorum. Bu işi başaracağınıza da inanıyorum.” karşılığını verdi.

Batmanlılara şükranlarını ileten Erdoğan, “Söyleyen kelamını halce söylesin/Gönülce söylesin, lisanca söylesin/Sana sevdamızı ey hoş şehir/Toprağı emziren Dicle söylesin” dizelerini okuyarak, “Dicle size nasıl sevdalıysa, biz de size karasevdalıyız Batman. Biz Batman’ı birileri üzere menfaat için, istismar için değil, Allah için seviyoruz. Biz sizi, yaratanın hakkı için seviyoruz.” tabirlerini kullandı.

Başkaları Batman’ın yollarını yalnızca seçimden seçime hatırlarken, kendilerinin her fırsatta bu kente konuğu olduklarını belirten Erdoğan, Batmanlılarla toplu açılış merasimlerinde üretimi tamamlanan yapıtların sevincini paylaştıklarını, partisinin kongreleri vesilesiyle de buradaki dava arkadaşlarıyla dayanışmalarını güçlendirdiklerini söyledi.

“HEM YOL ARKADAŞIYIZ HEM YAZGI ORTAĞIYIZ”

Ülkenin gündemi ne olursa olsun daima Batman’ın sıkıntılarını, Batmanlıların düşüncelerini takip ettiklerini, ilgilendiklerini, tahlil yollarını aradıklarını kaydeden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Bugün de Batman’a yalnızca seçim mitingimizi yapmaya gelmedik. Bugün birebir vakitte sizlerle bir vicdan muhasebesi yapalım dedik. Batman’la dertleşelim, şöyle bir hafızamızı tazeleyelim istedik. Batmanlı kardeşlerimizle ahdimizi ve kavlimizi yenileyelim dedik. Zira biz Batmanlıyla hem yol arkadaşıyız hem baht ortağıyız hem de kalu beladan beri kardeşiz.”

Batman’a daha 25 yaşında bir gençken, o zamanki partisinin gençlik kolları lideri olarak geldiğini anlatan Erdoğan, o gelişinde de bayanların meydanda nasıl heyecan dolu olduğunu gördüğünü aktardı. Erdoğan, “Batman’ın bayanları evvelallah birilerini sandığa gömer. O denli mi? Öyleyse durmak yok.” dedi.

Selahaddin Eyyubi’nin, Alparslan’ın, Fatih’in, Yavuz’un, Yasal’ın torunları olduklarına işaret eden Erdoğan, şöyle devam etti:

“Hiçbir hesap bu hakikati değiştiremez. Hiç kimse bizim ortamıza giremez, aramızı açamaz. Kimse bizim gönüllerimizin ortasında duvarlar öremez. Ne gece yarısı Kürt-Alevi görüntüsü yayınlayan fitne tüccarları ne sokaklarımızı karıştırmaya çalışan kirli ellerin oyunları ne ulusal iradeye parmak sallayan batılı mecmuaların kapakları ne Kandil’deki terör baronlarının alçak tehditleri ne de azgın azınlığın giderek artan nobranlıkları bizi yıldıramaz, korkutamaz, sindiremez ebedi ve ezeli kardeşliğimizi asla ve asla bozamaz. Kürt’le Zaza’yı, Arap’la Türk’ü, Alevi’yle Sünni’yi kimse bölemez, ayıramaz, birbirine düşüremez. Biz işte bunun için tam 21 yıldır ne diyoruz? ‘Bir olacağız, iri olacağız, canlı olacağız, kardeş olacağız, daima birlikte Türkiye olacağız.’ diyoruz.”

“BU VATANI BİR ARADA ÖZGÜRLEŞTİRDİK”

Bu topraklarda bin yıldır iç içe, omuz omuza yaşandığını lisana getiren Erdoğan, gerektiğinde ezanı, bayrağı, istiklal ve istikbali korumak için yan yana uğraş edildiğini vurguladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Çanakkale şehitliklerinde koyun koyuna yatanlar, bizim atalarımızdır. Ulusal gayrette bu toprakları işgalcilere dar edenler, bizim ecdadımızdır. Cumhuriyeti bir umut olarak kuranlar, yeşertenler, bizim dedelerimizdir. Tek parti CHP’si devrinde gadre uğrayanlar, zulmedilenler, hakları ve hukukları yok sayılanlar da yeniden bizim büyüklerimizdir. Birebir formda merhum Menderes’le birinci kere kendini insan yerine konmuş hissedenler de merhum Özal’la yine umutlananlar, ümitlerini diriltenler de merhum Erbakan Hoca’mızla yol yürüyenler de bizleriz, hepimiziz. Acısıyla, tatlısıyla, yanlışıyla, doğrusuyla, eksiği ziyadesiyle asırlara sari bu öyküyü biz sizinle birlikte yazdık. Bu vatanı bir arada özgürleştirdik.” halinde konuştu.

14 Mayıs 1950’de bu ülkeyi tek parti faşizminden de bir arada kurtardıklarını anlatan Erdoğan, “27 Mayıs’ta, 12 Eylül’de, 28 Şubat’ta bir arada acı çektik, mağdur olduk. 3 Kasım 2002’de ‘Anadolu ihtilalini’ bir arada gerçekleştirdik. Bölücü terör örgütünü açtığı çukurlara sizlerle birlikte gömdük. 15 Temmuz’da FETÖ’cü hainlerin ataklarını birlikte püskürttük. Birilerinin tankların ortasından sıvışıp gittiği o karanlık gecede, vefat kusan silahlara göğsümüzü birlikte siper ettik. Ulusal iradenin teminatı olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni ülkemize bir arada kazandırdık.” diye konuştu.

 

“KİRLİ OYUNLAR BİZİ YILDIRAMAZ”

Kandil’deki terör baronları ortamıza giremez. Kirli oyunlar bizi yıldıramaz.

“SELO’YU ÇIKARMAK İSTİYORLAR”

Selo’yu çıkartmak istiyorlar. Cumhur İttifakı iktidar olduğu surece çıkaramazlar. Bu Selo Diyarbakır’da 51 Kürt kardeşimizin kanına giren değil mi? Bay Bay Kemal Selo’yu çıkartacağım diyor. Benim milletim Erdoğan kardeşine ‘Yürü, arkandayız’ dediği sürece çıkartamazlar.

14 Mayıs’ta tercihinizi ya Kürt kardeşlerimizin haklarını verenlerden ya da Kürt düşmanlarından yana kullanacaksınız. 

Londra tefecilerinden 300 milyar dolar alacakmış. İnanıyor musunuz? Adam yalancı. Akşam palavra, sabah palavra. Bay bay Kemal’in getireceği yalancı bahar bu millet içi kara kış olur. 

Bay Bay kemal getirse getirse yalnızca Kandil’e ve Pensilvanya’ya bahar getirir. Kılıçdaroğlu lakin mahpustan çıkma hayali kuran bebek katillerine, Seyahat olaylarının organizatörlerine, 6-8 Ekim olaylarının faillerine bahar getirir.

Vatandaşa doruktan bakan ceberut devlet anlayışını sizlerin takviyesiyle biz değiştirdik.

“14 MAYIS KOLAY BİR SEÇİM DEĞİL”

14 Mayıs’ta ya AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın kardeşlik siyasetini, birlik ve dirlik siyasetini tercih edeceğiz, ya da kendi ortalarında bile anlaşamayan yedili koalisyonun arbede siyasetine oy vereceğiz. 

“HAKİKİ BAHARI BİZ GETİRDİK”

85 milyonun tamamı için sergilediğimiz uğraşı çok düzgün biliyorsunuz. Hak ve özgürlükler için demokrasinin standartlarını yükselttik. Vatandaşa zirveden bakan ceberut devlet anlayışını sizlerin dayanağıyla biz değiştirdik. Bizi engellemek için her yolu denediler lakin biz bölgede güvenliği ve refahı tesis ettik. Batmanlı kardeşlerim ekmeğini kazanmak için gurbete gitmek zorunda kalmıyor. Batmanlı çiftçilerimiz toprağını geziyor, yaylalarında huzurla gezebiliyor.

Diyarbakır’dan Şırnak’a Mardin’den Batman’a gerçek baharı biz getirdik. Bu kazanımlardan geriye dönüş olmayacaktır. Rabbim ömür milletimiz de yetki verdikçe bu ülkede analar bir daha ağlamayacaktır.

Bizi engellemek için her yolu denediler lakin biz bölgede güvenliği ve refahı tesis ettik. 

“BU DEVRİN BİR İŞARETİ OLARAK GÖRÜYORUZ”

Gabar’da bulduğumuz günlük 10 bin petrolü bu devrin bir işareti olarak görüyoruz. Karadeniz gazını milletimizin buyruğuna verdiğimiz üzere Gabar petrolünü de en kısa müddette ülkemiz iktisadına kazandıracağız.

BATMAN YATIRIMLARI

Batman’a 51 milyar lirayı aşkın yatırım yaptık. HDP ne yaptı, CHP ne yaptı? Onlarda bol laf var.

ERDOĞAN UYARDI: TAHRİKLERİNE KAPILMAYACAĞIZ

Kaybedeceklerini anlayanların tahriklerine kapılmayacağız.

 

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

KAYNAK: HABER7

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Erdoğan’ı Batman’da on binler karşıladı: Kandil’deki terör baronları ortamıza giremez!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberyuvasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin