Kılıçdaroğlu’nu terleten ‘torun’ gerçeği… Aile uzunluğu kıyak sigorta!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
 • Haber7 – ÖZEL

CHP’nin cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SSK Genel Müdürlüğü ve Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı döneminde ailesine yönelik torpilleri yakasını bırakmıyor.

Dürüstlükten dem vuran ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a daima ailesi üzerinden ithamlarda bulunan Kılıçdaroğlu’nun kendi oğluna, kızına, torununa ve bütün akrabalarına yönelik iltimasları bir defa daha gündemde.

TORUNA SİGORTA SAHTEKARLIĞI

Babalatv isimli Youtube programına konuk olan CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, torununun yöntemsiz formda sigortalı yaptırılmasına ait soruda kızını ve damadını suçladı.

Kılıçdaroğlu, şu sözleri kullandı:

Benim torunumu sigortalı bahtım, istesem de yok. Annesi-babası yapmışsa onu bana yüklemek haksızlık değil mi? Ben mesela patron değilim. Patron olsam siz de benim iş yerimde çalışsanız sigortalı yapmak zorundayım. Lakin siz öbür bir yerde iseniz benim sizi sigortalı yapma bahtım esasen istesem de yok. Şayet sigortalı yapılmışsa anneye, babaya sormak lazım. Hangi münasebetle siz bunu sigortalı yaptınız? Münasebetiyle orada beni suçlamak biraz haksızlık olmaz mı? Bir yanılgı varsa yanılgıyı niçin inkar edeyim?”

 • Peki Kılıçdaroğlu’nun torununa yönelik düzmece sigorta savının aslı ne?
 • Kılıçdaroğlu’nun sigorta konusundaki yolsuz süreci yalnızca torunuyla mı sonlu?
 • Okul çağındaki oğlu küçük yaştayken farklı bir kentteki şirkette nasıl sigortalı oldu?
 • Kılıçdaroğlu’nun kızı nasıl kamu bankasına girdi?
 • Kılıçdaroğlu ve eşinin birinci dereceden akrabaları SSK’ya nasıl dolduruldu?
 • HABER7 olarak hakikatleri gözler önüne seriyoruz…

TÜRKİYE’NİN EN ŞANSLI TORUNU: KUNDAKTAYKEN SİGORTALI İŞE GİRDİ!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun Babalatv’de itiraf etmek zorunda kaldığı “torununa sigorta” olayı, Türkiye’nin en büyük usulsüzlükleri ortasında yer almaya aday.

Kılıçdaroğlu’nun bahse bahis torununun ismi Duru.

Kılıçdaroğlu’nun büyük kızı Azime Aslı Kılıçdaroğlu Nadir’in çocuğu Duru Nadir, 29 Nisan 2008 tarihinmde henüz 10 aylıkken sigortalı yapıldı.

Duru Az sigortalı olduğunda Kemal Kılıçdaroğlu, Çalışma Bakanlığı’nda Müsteşar Yardımcılığı görevindeydi.

SGK kayıtlarına nazaran Duru Nadir’in şimdi 10 aylıkken bir firmada 2 gün çalıştığı ve 40 TL para kazandığı belirlendi.

Skandal 2009 yılında patlak verdi.

10 aylık torununa sigorta yapılması sahtekarlığıyla ilgili Kılıçdaroğlu o devir, “Torunumun sigortalı olması etik değil. Yapılan yanlış. Lakin bu benim torunumu sevme hakkımı elimden almaz” diyerek adeta milletin aklıyla alay etti.

Kılıçdaroğlu’nun kundaklık çağında iş yapıyormuş üzere gösterilerek sigorta girişi yapılan torunu Duru Ender şimdi 16 yaşında. Kemal Kılıçdaroğlu, torunu Duru ile LGS imtihanına girmeden evvel birlikte kameralara poz vermiş ve toplumsal medya hesabında yayınlamıştı.

 • Türkiye’de 4857 Sayılı İş Kanunu’nun 71. unsuruna nazaran, 15 yaşını doldurmamış çocukların çalıştırılması yasak. Çocukları çalıştırma yasağına uymayan yahut gece işlerinde çalıştıranlar için idari para cezası uygulanıyor. Ülkemizde 10 aylıkken bir iş yerinde çalışıyormuş üzere gösterilen Kılıçdaroğlu’nun torunundan öteki hiçkimse yok.

OĞLU DA ‘KIYAK’ SİGORTALI: HEM OKULDA HEM İŞTE, HEM DE FARKLI ŞEHİRDE!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “şanslı” torununun yanı sıra “marifetli” oğlu da SGK kayıtlarına nazaran küçük yaşta sigortalı olarak işe girdi.

Oğul Kerem Kılıçdaroğlu, 14 yaşında ve şimdi ilköğretim okulu devrindeyken üstelik Ankara’da ikamet ediyorken, İstanbul’daki bir firmada çalıştı! Tesadüf, o periyotta de Kemal Kılıçdaroğlu, Çalışma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı’ydı

SGK kayıtlarına nazaran Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1983 doğumlu oğlu Kerem, 1997 yılında Ankara’da okula devam ettiği sırada İstanbul’da faaliyet gösteren Ekinciler Holding’te sigortalı olarak çalışıyor gösterildi.

Marifetli çocuk” Kerem Kılıçdaroğlu’nun 1997/1 periyodunda 60 gün, 1997/2 periyodunda ise 1 gün sigortası ödendi.

1 Mart 1997’de şirkette çalışmaya başladığı 14’lük sigortalı Kerem Kılıçdaroğlu, 1 Mayıs 1997’de işten ayrıldı olarak gösterildi. Kerem Kılıçdaroğlu 1997 yılında ilköğretim okulu son sınıf öğrencisiydi.

 • Kılıçdaroğlu’nun daha 14’ünde bir ilkokul öğrencisindeyken farklı kentte 61 gün sigortalı olarak çalışmış gösterilen oğlu Kerem Kılıçdaroğlu artık 40 yaşında ve emekli.

 

KIZINA TEKRAR BİREBİR ŞİRKETTEN KIYAK SİGORTA

Kılıçdaroğlu’nun “kıyak sigorta” listesinde yalnızca torunu ve oğlu yok.

Kemal Kılıçdaroğlu’nun kızı Zeynep Kılıçdaroğlu, şimdi 17 yaşında iken Ekinciler Holding’de sigortalatıldı. 10 Haziran 1996’da işe giriş yapmış üzere gösterilen lise öğrencisi Zeynep, şirkette 1 ay çalışıyor üzere gösterilerek çıkışı yapıldı.

Zeynep Kılıçdaroğlu artık 44 yaşında ve emekli.

DURU’NUN ANNESİNE ERKEN SİGORTA

Kılıçdaroğlu’nun torununun annesi Azime Aslı’nın yolu da Ekinciler Holding’ten geçti. 1976 doğumlu Azime Aslı Kılıçdaroğlu, 19 yaşındayken 1 Nisan 1995’te Ekinciler Holding’te işe girdi. Aslı Kılıçdaroğlu, bir ay sonra işten ayrıldı.

Azime Aslı Kılıçdaroğlu artık 47 yaşında ve emekli.


AKRABALARI İMTİHANSIZ BİÇİMDE SSK’YA DOLDU

Kızına, oğluna, torununa sigorta iltimasıyla anılan Kılıçdaroğlu, yakın akrabalarını da es geçmedi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun 1992-1999 ortası SSK Genel Müdürlüğü devrinde 70 akrabası torpille işe girdi.

 • Kılıçdaroğlu, eski soyismi olan Karabulut soyadını taşıyan 31 akrabasını sınavsız olarak SSK’da vazifeye başlattı.

 • Kılıçdaroğlu’nun annesinin soyadı Gündüz’ü taşıyan 26 akrabası SSK’ya yerleştirildi.

 • Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun evlenmeden evvelki soyadı Düzgün’ü taşıyan 13 akrabası SSK’da işe başladı.

Bahse husus 70 akrabanın tamamı Kılıçdaroğlu devrinde hemşire, laborant, ebe, hasta bakıcı ve şoför olarak SSK’ya yerleştirildi.

KAYNAK: HABER7

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Kılıçdaroğlu’nu terleten ‘torun’ gerçeği… Aile uzunluğu kıyak sigorta!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberyuvasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin