Risale-i Parıltı Meşveret Cemaati’nden 14 Mayıs açıklaması

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye, 14 Mayıs’ta tarihi bir seçime gidecek. Partiler ve adaylar seçim çalışmalarına sürat kesmeden devam ediyor.

“YANLIŞ VE EKSİK BİLGİLER SERVİS EDİLDİ”

Risale-i Işık Meşveret Cemaati birtakım haber sitelerinde ve sosyal  mecralarda dün servis edilen haberlerde “eksik ve yanlış beyanların yer alması” üzerine açıklama yaptı.

“ERDOĞAN’I VE AK PARTİ’Yİ DESTEKLİYORUZ”

Açıklamada 19 Mart 2023 tarihinde cemaatin 14 Mayıs’la ilgili kararını duyurduğu söz edildi.

19 Mart 2023 tarihinde yapılan açıklamada  “Memleketimizin maddeten ve manen terakki ve tealisi için azim ve uğraşla çalıştığına şahit olduğumuz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Adalet ve Kalkınma Partisi’ne vatan, millet ve İslamiyet lehindeki hizmet ve çabalarından ötürü dua ediyor ve var gücümüzle destekliyoruz.” sözleri yer almıştı.

Risale-i Işık Meşveret Cemaati’nin açıklaması şu halde;

TÜRKİYE KAMUOYUNA

Bugün  (08.05.2023)  bazı  haber  sitelerinde  ve  sosyal  mecralarda  Risale-i  Nur  talebelerinin 14 Mayıs 2023 tarihindeki Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleriyle 
ilgili olarak kararlarını verdiklerine dair birtakım haberler çıkmıştır.  
 
Maalesef sözkonusu haber metni ve imajlarda Risale-i Işık Meşveret Cemaati’nin 19 Mart 2023 tarihinde Türkiye Kamuoyuna duyurduğu cemaatimizin 14 Mayıs seçimlerine dair tercihleri ile örtüşmeyen ve kamuoyunu aldatıcı eksik ve yanlış beyanların yer aldığı görülmektedir. 
 
Ülke gündeminin yanlış ve eksik bilgilerle gereksiz biçimde meşgul edildiği bugünlerde Risale-i Işık Meşveret Cemaati’nin 19 Mart 2023 tarihli duyurusunu tekraren Türkiye Kamuoyunun nazar-ı dikkatine arz etmek gereksinimi hasıl olmuştur. 
 
Saygılarımızla… 
 
Risale-i Işık Meşveret Cemaati Divan Heyeti 

Risale-i  Işık Meşveret Cemaati’nin 19 Mart 2023 tarihli seçim açıklamasında şu sözler yer almıştı;

Malum olduğu üzere; ülkemiz seçim sath-ı mailine girmiş bulunmaktadır. Dahili ve harici şer kuvvetler ve müfsit komiteler ihanet ve yıkımlarını, fesat ve iftiralarını, palavra ve dessas fikirlerini çok ağır bir propaganda ile apaçık bir biçimde sürdürmekte; kalb-i külli ve vicdan-ı genelde derin yaralar açmaktadırlar.

2023 Seçimleri yalnızca siyasi bir tercih problemi değil devletimizin bekası, milletimiz ve Ålem-i İslam’ın selametiyle direkt ilgilidir. Bu prestijle 2023 seçimlerine dair tarz-ı hareketimiz ile alakalı olarak aşağıdaki konuları, ehemmiyetine binaen, kamuoyunun nazar-ı dikkatine arz ediyoruz:

Kahraman bir milletin ebedi bir medar-ıi gururu ve Kur’an ve cihad hizmetinde dünyada bir pırlanta üzere pek büyük bir nişanı ve kılıçlarının pek büyük ve antika bir yadigarı olan Ayasofya Mescidini müzahrefattan temizleyip beş yüz sene devam eden asli hüviyetine çeviren,

Mazide dinden tecerrüd ettirilen maarifte Kur’an-ı Kerim, Siyer-i Nebevi ve hatt-ı Kur’an olan Osmanlıca’nın müfredata konulmasına ve tesettür şiarının serbestiyetine vesile olan,

İttihad-ı İslam için samimi uğraşlarda bulunan, dünya mazlumlarının yanında durup, ülkemize iltica eden her milletten mazluma mesken sahipliği yapan,

Kur’an-ı Azimüşşan’ın yüksek ve parlak bir tefsiri olan Risale-i Parıltı yapıtlarını, Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin vasiyetine istinaden Diyanet İşleri Başkanlığı eliyle tab’ ettirip neşrine vasıta olan,

Memleketimizin maddeten ve manen terakki ve tealisi için azim ve uğraşla çalıştığına şahit olduğumuz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve Adalet ve Kalkınma Partisi’ne vatan, millet ve İslamiyet lehindeki hizmet ve uğraşlarından ötürü dua ediyor ve var gücümüzle destekliyoruz.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Risale-i Parıltı Meşveret Cemaati’nden 14 Mayıs açıklaması

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberyuvasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin