Seçim günü ve sonrasında hava nasıl olacak?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı ikinci cins seçimlerine odaklandı. Ağır bir iştirakin olacağı düşünülen seçim gününde vatandaşlar hava durumunu da merak ediyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün 5 günlük hava varsayım raporuna nazaran, yurdun büyük bir kısmında yağış bekleniyor. Seçim günü üç büyükşehir başta olmak üzere başka vilayetlerimizdeki hava kestirimi şu biçimde:

Kuvvetli yağışların yaşanacağı 28 Mayıs pazar günü İstanbul, Ankara ve İzmir’de gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Pazar günü sabah saatlerinde modüllü bulutlu bir hava bizleri karşılasa da kuvvetli yağışların çarşambaya kadar sürmesi bekleniyor. 

Ülke genelinde mevsim normalleri civarında bulunan hava sıcaklıklarının hafta başından itibaren batı bölgelerinde yer yer mevsim normalleri altına düşeceği varsayım ediliyor.

BUGÜN HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin modüllü ve çok bulutlu, Trakya, Ege, Akdeniz’in iç bölümleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesitleri, Doğu Anadolu(Şırnak ve Hakkari hariç), Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Balıkesir, Yalova, Sakarya, Kocaeli, Bilecik, Alanya, Hatay ve Diyarbakır etraflarının mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

Yağışların Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli, Burdur ve Isparta’nın doğusu, Eskişehir, Ankara ve Çankırı ile gece saatlerinde Sakarya, Bilecik, Düzce ve Zonguldak etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Sabah saatlerinde İç Ege ile Samsun etraflarında yer yer ağır olmak üzere sis ve pus olayı bekleniyor.

Hava sıcaklığında kıymetli bir değişiklik olmayacağı, çoklukla mevsim normalleri civarında seyredeceği varsayım ediliyor.

Rüzgarın ise batı kısımlarda kuzeyli, iç ve doğu kısımlarda güneyli taraflardan hafif, orta sıra orta kuvvette eseceği kestirim ediliyor.

METEOROLOJİ’DEN UYARILARILAR

Yapılan son değerlendirmelere nazaran; Yağışların Kütahya, Afyonkarahisar, Denizli, Burdur ve Isparta’nın doğusu, Eskişehir, Ankara ve Çankırı ile gece saatlerinde Sakarya, Bilecik, Düzce ve Zonguldak etraflarında yer yer kuvvetli olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, yağış anından kuvvetli rüzgar, dolu yağışı üzere aksiliklere karşı dikkatli ve önlemli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Trakya ile Sakarya, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Yalova ve Kocaeli etraflarında lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların gece saatlerinde Sakarya ve Bilecik etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELİ °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAKARYA °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Parçalı ve çok bulutlu, Kütahya ve Denizli etrafları ile vakitle bölge genelinin lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra Kütahya, Afyonkarahisar ve Denizli etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde iç kısımlarda yer yer ağır olmak üzere sis ve pus olayı bekleniyor.

A.KARAHİSAR °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, sabah saatlerinde yer yer ağır olmak üzere sis ve puslu

DENİZLİ °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

İZMİR °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MANİSA °C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kısımları ile Alanya ve Hatay etraflarının lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

ADANA °C, 32°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, iç kesitleri ile Alanya etraflarının lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY °C, 31°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinde lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

K.MARAŞ °C, 31°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kısımları ile vakitle bölge genelinin lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra Eskişehir, Ankara ve Çankırı etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ÇANKIRI °C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ESKİŞEHİR °C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların, öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KONYA °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesitleri ile gece saatlerinden itibaren kıyı kesitlerinin mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra Bolu etrafları ile gece saatlerinde Zonguldak etraflarında yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

BOLU °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların öğlen saatlerinden sonra yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE °C, 24°C

Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Yağışların gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KASTAMONU °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ZONGULDAK °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor. Yağışların gece saatlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kısımlarının lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Sabah saatlerinde yer yer ağır olmak üzere sis ve pus olayı bekleniyor.

AMASYA °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN °C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu, iç bölümleri mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, sabah saatlerinde yer yer sisli ve puslu

TOKAT °C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TRABZON °C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, iç kısımları lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin(Hakkari ve Şırnak hariç) lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği varsayım ediliyor.

ERZURUM °C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

IĞDIR °C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KARS °C, 22°C

Parçalı ve çok bulutlu, lokal olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MALATYA °C, 26°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra Diyarbakır etrafları ile gece saatlerinden itibaren batı bölümlerinin mahallî olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği kestirim ediliyor.

DİYARBAKIR °C, 31°C

Parçalı ve çok bulutlu, öğlen saatlerinden sonra lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GAZİANTEP °C, 30°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde lokal olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SİİRT °C, 29°C

Parçalı ve çok bulutlu

ŞANLIURFA °C, 32°C

Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde mahallî olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Kesimli ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz’de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4, gece 3 ila 5; Doğu Karadeniz’de doğu ve güneydoğu, 2 ila 4 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: Uygun.

MARMARA

Hava Durumu: Modüllü ve çok bulutlu, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5 m, Görüş: Uygun.

EGE

Hava Durumu: Kesimli ve çok bulutlu, güneyi aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğu, güneyi kuzeybatıdan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Modüllü ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu, akşam saatlerinde batı ve güneybatıdan 3 ila 5; Doğu Akdeniz’de doğu ve kuzeydoğu, akşam saatlerinde batı ve güneybatı, gece doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0 m, Görüş: Güzel.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Modüllü ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağmurlu; Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğu, öğlen saatlerinden sonra güneyi güneydoğudan 3 ila 5 kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,75 m; Görüş: Âlâ.

KAYNAK: HABER7

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Seçim günü ve sonrasında hava nasıl olacak?

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberyuvasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin