Seçim sonuçlarına iş dünyasından birinci yorumlar: Yeni kabineye birinci davet…

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İstanbul Ticaret Odası Lideri Şekib Avdagiç, “İstanbul Ticaret Odası Lideri Şekib Avdagiç, “2023 bizim için özel bir yıl, yapacak çok işimiz var. Daha çok üretim-ihracat-istihdam için yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’ne büyük işler düşüyor. Türk özel dalı olarak, kazanımlarımıza yenilerinin ekleneceği, kalkınmanın kartopu üzere hızlanacağı günleri birlikte kuracağız.” sözlerini kullandı.

Avdagiç, twitter hesabından yaptığı açıklamada, seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize iyi olmasını diledi.

Şekib Avdagiç, açıklamasında şunları kaydetti: “Türk halkının teveccühüyle yine Cumhurbaşkanı seçilen Sayın @RTErdogan’ı tebrik ediyorum. Sonuçlar ülkemize ve milletimize iyi olsun. Seçim süreci geride kaldı. 85 milyon, birlik ve beraberlik içinde 21’inci yüzyıl yürüyüşümüze devam etmeliyiz.”

ASMALI: MİLLET İSTİKRARI SEÇTİ

MÜSİAD Lideri Mahmut Asmalı ise,  Milletimiz istikrardan yana iradesini açık ve net bir formda ortaya koymuştur. Artık #TürkiyeYüzyılı’nda güçlü Türkiye ülküsüyle daima birlikte çalışmaya, ülkemiz için daima bir arada üretmeye devam edeceğiz. Yeni yüzyıl; BÜYÜK TÜRKİYE’nin yüzyılıdır. Yeni yüzyıl; İSTİKLAL ve İSTİKBALİN yüzyılıdır. Tebrikler Sayın Cumhurbaşkanım @RTErdogan.” açıklamasında bulundu.

ASKON LİDERİ AYDIN:TÜRKİYE YÜZYILI İYİ OLSUN

Türk demokrasi tarihi açısından başarılı bir seçim süreci yaşandığını belirten Aydın, pandemi ve sarsıntının çabucak ardından yapılan seçimlerde vatandaşlarımızın istikrar, inanç ve tecrübeyi tercih ederek tekrar Erdoğan dediğini belirtti. 

ASKON  Genel Lideri Aydın bahse ait şunları söz etti;

DÜNYA LİTERATÜRÜNE GEÇEN BİR BAŞARIDIR

Türk demokrasi tarihimiz açısından çok iştirakli üst seviye iki büyük seçim geçirdik. Tüm dünyaya örnek teşkil edecek bu seçim atmosferleri ülkemiz de seçim kültürünün ve demokrasinin yerleştiğini göstermektedir. Seçim sonuçlarına gelince tüm dünyayı yakıp kavuran bir pandemi ve ardından Kahramanmaraş merkezli 11 vilayetimizi etkileyen asrın felaketi sonrası bir seçim yaşadık. Artılarını eksilerini daima birlikte masaya yatıracağız. Lakin yılların iktidarı ve yaşanan bu denli olumsuz ortama karşın kazanılan bir seçim dünya literatürüne geçecek bir muvaffakiyet durum olmuştur. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu başarısı muhakkak her tarafı ile masaya yatırılmalı ve incelenmelidir.  

DÖNEM MÜREFFEH TÜRKİYE’Yİ KONUŞMA DÖNEMİDİR

Bundan sonraki süreç Türkiye Yüzyılını konuşacağımız bir süreç olacaktır. Seçmenlerin bu süreçte verdiği iletiler güzel tahlil edilerek yarınların güçlü Türkiye’sinin inşa edileceği bir süreç olacaktır. Her vakit olduğu üzere bizler de bu süreçte güçlü ve müreffeh bir Türkiye’nin gelişmesine katkı sunmaya devam edecek, verilen taahhütlerin yerini bulması için çaba edeceğiz. Yarından tezi yok seçim atmosferinde vaat edilen kelamları bir bir yerine getirmek için kolların sıvanması gerekmektedir. Çünkü güçlü ve müreffeh bir Türkiye için konut ödevlerimiz çok fazla. Bu vesileyle tekrardan 28 Mayıs genel seçimlerinin ülkemize ve milletimize güzel olmasını diliyor, kazananın herkes olmasını temenni ediyor, Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan’ı bu eşsiz muvaffakiyetinden ötürü tebrik ediyoruz.

TOBB LİDERİ RİFAT HİSARCIKLIOĞLU:  BUGÜN YENİ ŞEYLER SÖYLEME ZAMANI

Seçimlerde gösterdiği muvaffakiyetle milletimizin teveccühünü kazanan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyorum. Türkiye’de bir sefer daha ulusal irade tecelli etmiş ve milletimiz ferasetiyle tercihini yapmıştır. Ülkemize ve milletimize iyi olsun. Cumhurbaşkanı Seçimi ikinci cins oylamasında milletimiz geleceğine ve demokrasiye sahip çıkarak, ülkemizin güçlü ve sağlam bir demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir sefer daha ortaya koymuştur.

Artık seçim devri bitti. Dün, dünde kaldı. Bugün yeni şeyler söyleme vakti. Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünü kutladığımız bugünlere nasıl gelindiğini daha uygun manaya, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında daha huzurlu, daha memnun ve daha müreffeh bir Türkiye için daha çok çalışma vakti.

TİM LİDERİ MUSTAFA GÜLTEPE: İHRACATÇILAR OLARAK YENİ DEVİRDEN DAHA DA ÜMİTLİYİZ

Seçmen 14 Mayıs’ın akabinde 28 Mayıs’ta da büyük bir demokratik olgunlukla sandık başına giderek tercihini yaptı. Öncelikle sonucun ülkemize ve milletimize iyi olmasını diliyorum. İhracatımızı artırmak için bir evvelki periyotta büyük özveri ile çalışan bakanlarımıza teşekkür ediyorum.

Seçimlerin tamamlanmasıyla birlikte belirsizlik ortamı sona erdi. Artık tüm gücümüzle işimize odaklanmanın vakti geldi. Biz Türkiye’yi ihracatta birinci 10 ülke ortasına çıkarma vizyonu ile çalışıyoruz. Lakin sıkıntı bir periyottan geçtiğimizin altını çizmem gerekiyor. Yılbaşından bu yana maliyetlerdeki yüksek artışa karşın kurun baskılanması ihracatçılarımızın rekabetçiliğine ziyan verdi. Büyük emeklerle girebildiğimiz kimi pazarlarda kayıplar yaşamaya başladık. Halbuki bizim pazar kaybetmeye tahammülümüz yok. Tersine rekabetçiliğimizi artıracak adımlarla yeni pazarlarda bayrak gösterebilmeliyiz. Biz yeni devirden daha da umutluyuz.

Üretimi ve ihracatı yeterli bilen, global ticaretin dinamiklerine hâkim bir ekonomi yönetimiyle mevcut problemlerin süratle üstesinden gelebileceğimize inanıyoruz.

BMD LİDERİ SİNAN ÖNCEL: ENFLASYON YENİ DEVRİN EN ÖNCELİKLİ GÜNDEMİ

Türkiye’de birinci sefer iki turlu bir cumhurbaşkanlığı seçimi tecrübesi yaşadık. 14 ve 28 Mayıs seçimleriyle ülkemizin güçlü demokrasi geleneğine sahip olduğunu bir kere daha gördük. Sonucun ülkemize ve milletimize iyi olmasını diliyorum. Seçim süreciyle başlayan belirsizlik devri sona erdi. Yeni periyotta hem demokrasimizi hem de iktisadımızı daha da güçlendirecek adımların süratle atılacağına inanıyorum. Enflasyonla çaba yeni devrin en öncelikli gündem başlıkları ortasında yer alacak. Türkiye’nin önde gelen 489 markasını temsil eden BMD olarak enflasyonla gayret konusunda devletimizin yanında yer almaya ve her türlü katkıyı vermeye devam edeceğiz.

“CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN, KENDİSİNE DUYULAN İTİMADI PEKİŞTİRMİŞTİR”

Ankara Ticaret Odası (ATO) Lideri Gürsel Baran, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin 2. çeşidi sonuçlarına ait, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisine duyulan inancı pekiştirdiğini ve millet tarafından Türkiye’yi yeni yüzyılına taşımak üzere görevlendirildiğini söz etti.

Baran, Twitter hesabından, Cumhurbaşkanlığı Seçimi sonuçları hakkında değerlendirmede bulundu.

Seçimlerin ikinci çeşidinin huzur ve itimat içinde tamamlandığını vurgulayan Baran, şunları kaydetti:

“Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan, kendisine duyulan itimadı pekiştirmiş, milletimiz tarafından Türkiye’yi yeni yüzyılına taşımak üzere görevlendirilmiştir. Cumhurbaşkanı’mız Recep Tayyip Erdoğan’ı kutluyor, seçim sonuçlarının ülkemize ve milletimize güzel uğurlu olmasını diliyorum. Türkiye’yi ikinci yüzyılına daha güçlü ve müreffeh bir ülke olarak taşımak için Cumhurbaşkanlığı kabinemize büyük vazifeler düşüyor. Gerçek bölüm olarak biz de ekonomik, toplumsal ve siyasi olarak Türkiye markasını güçlendirmek için hükümetimizin yanında olarak birlik, beraberlik içinde çalışmaya, üretmeye, ihracat yapmaya devam edeceğiz.”

ASO LİDERİ ARDIÇ’TAN SEÇİM DEĞERLENDİRMESİ

Ankara Sanayi Odası (ASO) İdare Konseyi Lideri Seyit Ardıç, Cumhurbaşkanı Seçimi’nin 2. tipi sonuçlarına ait, “Bundan sonra tüm gücümüzü, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında ülkemizi ekonomik ve toplumsal alanda daha da ileriye götürecek adımları atmak için harcayacağımızı umuyorum.” tabirini kullandı.

Ardıç toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda, Türkiye’nin bugün yapılan seçimle yeni bir periyoda girdiğini belirterek, “Milletimizin iradesiyle tekrar Cumhurbaşkanlığına seçilen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı tebrik ediyor, ülkemize ve milletimize güzel olmasını diliyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

Seçimin demokrasiye yaraşır, barışçıl ve inançlı şartlarda, huzurla gerçekleşmesinin en büyük sevinçleri olduğunu vurgulayan Ardıç, kazananın demokrasi ve Türkiye olduğunu bildirdi. Ardıç, “Bundan sonra tüm gücümüzü, Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında ülkemizi ekonomik ve toplumsal alanda daha da ileriye götürecek adımları atmak için harcayacağımızı umuyorum.” sözünü kullandı.

 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Seçim sonuçlarına iş dünyasından birinci yorumlar: Yeni kabineye birinci davet…

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberyuvasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin