Son dakika: Lider Erdoğan: Muharrem İnce’yi aradım

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Cumhurbaşkanlığı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimi 14 Mayıs 2023 Pazar günü gerçekleştirilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçimlere iki gün kala televizyon kanallarının ortak canlı yayınında soruları yanıtladı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Öncelikle tüm arkadaşlarımıza adeta final diyebileceğimiz bu türlü bir televizyon programı benim için hoşluk oldu. Artık sizlerle birlikte bu pazar gününe gidişte son televizyon programını yapıyoruz. Türkiye yüzyılı vizyonumuzun birinci işaret fişeğini atmıştık. Pazar günü elde edeceğimiz sonuçla cumhuriyetimizin ikinci asrı olan Türkiye Yüzyılı başlayacaktır. AK Parti adeta kendisiyle yarışa devam edecektir. Türkiye Yüzyılı’nı tüm vatandaşlarımızla el ele gönül gönüle inşa edeceğiz. O gün dünyanın dört bir yanındaki mazlum ve mağdurlar kazanacak.

Bugün Balkanlardan gelen birçok dostlarımız vardı. Yıllardır tanıştığımız dostlarımız, kardeşlerimiz. Bugün onlarla Cuma’da birlikte olduk. Daha sonra onlar akşam tüm Rumeli sakinleriyle bir ortaya geldiler. Akabinde 4 bin civarında gençle bir ortaya geldik. Onlarla olan birlikteliğimizi tıpkı vakitte mükafatlar vardı. Bilim, sanat, kültür, sporda.

MUHARREM İNCE’NİN ADAYLIKTAN ÇEKİLMESİ

Bu yarışa birlikte çıktığımız Muharrem Bey’in buradan ayrılışına doğrusu üzüldüm. Maalesef kaset kumpaslarıyla makama gelen Bay Bay Kemal’in karşısına rakip olunca bu türlü bir komplo ile karşılaştı. Bilhassa bugün Muharrem Bey’i aradım. Kendisine bu süreçle ilgili bu türlü bir şey nasıl sadır oldu diye kendisiyle konuşayım istedim. Anladığım kadarıyla ortada Kılıçdaroğlu’nun şu anda kol kola, el ele olduğu, bu Muharrem Bey’den sadır olan bir şey diye bir şey söylemiyorum. Bu bir FETÖ taktiği. Geçmişte de bunlar yapıldı. Kılıçdaroğlu bu makama malum bir kaset komplosuyla geldi. Ve bunu da olmayacağını açıklayarak geldi.

Olmayacağını açıklayan sonraki gün kalktı aday olduğunu açıkladı. Muharrem Bey’in bu kararının gerisinde bir çok elbet ki, sahiden namuslu, haysiyetli insanların kabullenemeyeceği kimi akınların olduğunu bugünkü görüşmemizden anlıyorum. Kendisine her türlü yardıma hazır olduğumuzu söyledik. Devlet olarak yapmamız gereken Adalet Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı noktasında bunların yapılabileceği esasen bulunduğumuz makamın misyonu. Bu biçimde süreç başlayacaktır. Şu anda bir eksiğiyle gidiyor yarış. Oy pusulasında değişen bir şey yok. Temennim odur ki, sonucu hayır olsun…

“BU SEÇİMİN SONUNDA YA TERÖR ÖRGÜTÜ BÜSBÜTÜN BİTECEK YA DA…”

Şu anda Bay Bay Kemal’in el ele omuz omuza olan kimler. Kendilerine özerklik kelamı veren Bay Bay Kemal’e umutlarını bağladılar. Cezaevini boşaltıp kamuya doldurmaya kadar vaatler uçuşuyor. Esasen HDP’nin temsilcileri açık açık bunları meydanlarda söylüyorlar. Bu seçimin sonunda ya terör örgütü büsbütün bitecek ya da yine milletimizin canına, malına, namusuna göz dikilecek. Legalleştirmek için kırk dereden su getiriyorlar. Bize karşı efelenenlerin teröristlere karşı biçare kaldıklarını görüyoruz. Vatandaşım pazar günü karşılığını verecek. Kandil’den talimat alanlara Pazar günü benim milletim yanıtını en hoş biçimde verecektir.

“BAY BAY KEMAL SEN KİMSİN RUSYA’YA YAPTIRIM UYGULAYACAKSIN?”

Kampanyanın öncesinde Biden’ın açıklamaları vardı. Bu neydi; Erdoğan’ın saf dışı edilmesiydi. Benimle özel muhabbeti güya olan birisi. Bu açıklamayı ne yazık ki, lisan sürçmesi diyemeyeceğim, zalimce yaptı. Yüz yüze geldik daha sonra. Çark etmeye çalıştı. Çıktı bu kere Bay Bay Kemal, Rusya’ya saldırdı. Sözcü Peskov bunu ispatlaması gerekir dedi. İspatlayamazsa bunun altından kalkamaz dedi. Bir şeyi açık ortaya koymamız lazım; Bay Bay Kemal sen bu siyaseti öğrenemedin, sen çırak bile olamadın. Kalkıp ben Batı’yı dost edineyim, Rusya’ya yaptırım uygulayacağım diyor. Senden devlet adamı olmaz. Yönetici olmaz. Kimsin de Rusya’ya yaptırım uygulayacaksın?

“DIŞ SİYASETTE BAĞLARI KOPARMAYACAKSIN”

Örneğin Fransa’da Macron. Sağı solu belirli olmayan birisi. Bir gün bakıyorsun dost havalarında. ‘Bir daha bu yanlışlar yapılmasın’ diyorsun. Bakıyorsun ‘hayır yok o denli bir şey’ diyor. Gidiyor sağda solda aleyhimizde konuşmaya başlıyor. Devlet adamı bu türlü olmaz. Devleti bu türlü yönetemezsiniz. Sen herkesle münasebetlerini yeterli tutacaksın, bağları koparmayacaksın, gün ola muhtaçlık olur. Onun sana muhtaçlığı olabilir, senin ona gereksinimi olabilir. Şu anda Biden beni konutumda ziyaret edecek kadar dostluğumuz olduğ4u halde, birebir formda Amerika’da biz onlarla eşim olsun ben olayım, münasebetlerimiz olduğu halde bu açıklamayı yapması beni rencide etmiştir. Amerika, Rusya’ya olumlu bakmıyor diye hiçbir vakit sayın Putin’le münasebetlerimi kesmedim. Şu anda turizm gelirimizin en önemli potansiyeli Rusya’dan. Ben kalkıp da bu türlü bir işbirliğimizin olduğu ülkeyi nasıl dışlarım? Seçim milletin iradesiyle yapılacağına nazaran Pazar akşamı herşeyi çok açık, net göreceğiz.

“SANDIK SONUCUNA HÜRMETİ OLMAYANIN MİLLETİNE DE HÜRMETİ YOKTUR”

Bu cins soru fakat olsa olsa terör örgütlerine sorulur. Biz Türkiye’de demokratik yolla iktidara geldik. Halkımızın teveccühü iktidara geldik. Milletimiz ola ki bu türlü bir farklı karar verecek olursa demokrasinin gereği neyse motamot bunu yaparız. İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığını, meclisi değil, CHP aldığı vakit bizim belediye liderimiz ‘hayır buradan çıkmıyoruz’ dedi mi? Belediye başkanlığını kazananlara makamı verdiler. Meclis’te açık orta önde olduğumuz halde hiç bu türlü bir tereddüte yer bırakmadılar. Ankara’da belediye başkanlığında arkadaşlarımız başkanlığı verdiler. Bu çeşit anlayış, bu çeşit yapı CHP’ye aittir. Onlar istemezük derler, vermeyiz derler. Artık sanatkarları, manatçıları şimdiden sokağa döküldüler. Huy bu. Bizde bu türlü bir şey sözkonusu olamaz. Kaldı ki milletime inanıyorum. Sandıktan çıkan sonuca hürmeti olmayanın millete hürmeti yoktur. Ulusal iradenin üstünlüğünden hiç taviz vermedik. Cumhur İttifakı sandıktan çıkan her türlü sonucu kabul edecektir. Karşımızdan da birebir taahhüdü bekliyoruz. Maalesef Kılıçdaroğlu sandık güvenliği diye tutturdu. Koy elamanlarını oraya. Milletimizin pazar günü inşallah şahsıma tekrar Cumhurbaşkanlığı vazifesini tevdi edeceği misyonuna ben inanıyorum. Yurt içinde, yurt dışında. Gerisi koalisyon masasının kendi sorunudur, o da bizi ilgilendirmez.

“4 BİN GENCİN HEYECANI BENİ ÇOK ETKİLEDİ”

Gençler çok heyecanlı. Bunu külliyemizdeki gençlerle yaptığımız toplantıda açık ve net gördüm. Bu benim birinci görüşmem değil. Her ay yaklaşık o salonda bir toplantı yapardık. Bu sefer iştirak biraz yüksek tuttuk. Her biri sahiden birbirinden farklı, diyebilirim ki, kendi alanlarıyla da alakalı memleketler arası bağlantılar, siyaset bilimi, tarih bütün bu alanlarda okuyan ve siyasete de ilgisini olacağına inandığım sorular yönelttiler. Biz de bu sorulara yanıtlarımızı verdik. Onlardan toplantı sonrasındaki ilgi ortamızda önemli bir sinerji doğduğuna ben de kani oldum.

Bunlar yalnızca Ankara’nın belirli üniversiteleri değil. Türkiye genelinde birçok üniversiteden buraya gelen gençler vardı. Bu akşam ise çok farklıydı. 4 bin kadar genç vardı. Bunlar daha çok İstanbul üniversite gençliğiydi. Bu akşamki soru karşılıktan öte benim konuşmam bir de ödül merasimi vardı. Bilim, sanat, spor, kültür ve zelzele bölgesinden gelenlerle ilgiliydi. 4 bin genci heyecanı beni önemli manada etkiledi. Konuşmamın her paragrafında oradaki genç kitlenin nasıl ayaklandığını, heyecanlandığını gördüm. Gençlik siyasete mütemayil. Bu havayı aldım. Harçı biz kaldırdık. Geldiğimizde burs 45 liraydı. Artık 850 liradan taban fiyata kadar verdiğimiz burçlar var. Krediyi esasen saymıyorum. Bursun ödenmesi kelam konusu değil. 6 milyonu aşkın genç seçmen bu seçimde sahiden tesirli olacak diye düşünüyorum.

“LGBT’YE KARŞI GAYRETİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ”

AK Parti bu ülkede 85 milyon insanın tamamını, hakkını, hukukunu, beklentilerini hayata geçirmiş partidtir. Hiç kimsenin farklılığına karşı özel hasımlık beslememiz mümkün değildir. Milletimizin temelini oluşturan aile yapımızı muhafaza, evlatlarımızın geleceğine sahip çıkma sorumluluğumuz var. LGBT tipi akımların toplumsal dayatmaya dönüşmesi ulusal varlığımızı tehdit eder. Bu tıp sapkın akımların legalleştirilmesine müsaade veremeyiz. Bu taraftaki uğraşları tasvip de edemeyiz. Ülkemizde LGBT’nin savunulmasına, yaygınlaştırılmasına karşı uğraşımızı sonuna kadar yürüteceğiz. LGBT’yi savunan kuruma asla müsamaha göstermeyeceğiz.

Aileyi muhafazaya yönelik olarak anayasa değişikliğine dair teklif verdik. Meclis’in çalışma takvimi içerisinde bunu gerçekleştiremedik. Seçim sonrasında adımlarımızı atacağız. Birilerinin bu sapkın akımlarının oyuncağı haline dönüşmesini ıstırapla takip ediyoruz. İnşallah 14 Mayıs’tan sonra ülkemizde bu hususta da değerli gelişmelerin yaşandığına şahitlik edeceğiz. Merhum Oğuzhan Beyefendi bana teşekkür etmişti, bu mukaveleye olan halimizle ilgili. LGBT AK Parti’ye, MHP’ye, Cumhur İttifakı’na sızamaz. CHP, DÜZGÜN Parti ve Millet İttifakı tam içinde . Aile kurumunu tehdit eden ne varsa bütün sapkın akımlara karşı halimizi sürdüreceğiz.

Haberin Detayları Geliyor…

Son dakika gelişmelere anında ulaşmak için Haber7 uygulamasını akıllı cihazlarınıza (iOS, Android) kurabilir, Twitter’da @Haber7 hesabını takip edebilirsiniz.

App Store Google Play Takip Et

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Son dakika: Lider Erdoğan: Muharrem İnce’yi aradım

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Haberler, Son Dakika Haberleri ve Güncel Haberyuvasi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin